Правила перенесення пораненого санітарами-носіями
Евакуація поранених на носилках здійснюється ланками санітарів-носіїв. Керівництво ланкою здійснюється санітарним інструктором або санітаром-носієм № 1.
По команді "Носилки" санітари-носії розгортають носилки й ставлять їх на землю поруч із пораненим з боку поранення головним кінцем до голови. Санітари-носії стають поруч із пораненим із протилежної сторони, знімають із нього речовий мішок, спорядження (все, що заважає диханню або укладанню на носилки). Знятті речі кладуть біля голови потерпілого.
По команді "Взяти" обидва санітара-носія одночасно й обережно піднімають пораненого, не встаючи з колін, просувають його вперед і по команді "Опускай" обережно кладуть на носилки.
Після того як поранений був укладений на носилки, подається команда "По місцях". Один санітар-носій стає до головного кінця носилок, обличчям до пораненого, другий – до протилежного кінця, спиною до нього, і по команді "На лямки" санітари-носії нахиляються, згинаючи коліна, надягають петлі лямок на ручки носилок і беруться за них; по команді "Піднімай" санітари-носії випрямлюються й піднімають носилки. Піднімати й опускати носилки з пораненим потрібно одночасно й обережно.
По команді "Вперед" передній санітар-носій здійснює крок вперед правою ногою, а другий санітар-носій – лівою і далі обидва продовжують йти не в ногу.
По команді "Ланка стій" ланка носіїв зупиняється. По команді "Опускай" санітари-носії нагинаються й ставлять носилки на землю. Якщо треба повернути носилки на місці, не опускаючи їх на землю, подається команда "Ланка ліворуч (праворуч) кругом". Санітар-носій, що йде спереду, заходить вліво (вправо) кругом, а другий повертається на місці в ту ж сторону.
Пораненого переносять на носилках ногами вперед. При підйомі на гору носилки повертають головним кінцем вперед. Поранених, що втратили багато крові, і поранених в ноги (з переломами нижніх кінцівок) при підйомі треба нести ногами вперед. На крутих підйомах і спусках необхідно зберігати горизонтальне положення носилок; для цього при переміщенні в гору піднімають задній кінець носилок, а при спуску – передній.
Пораненого в щелепи укладають обличчям додолу з метою уникнення затікання крові в дихальні шляхи, під лоб підкладають зігнуту в лікті руку, плащ-палатку або речовий мішок.
Пораненого в живіт кладуть на носилки на спину, ноги його згинають у колінах та підкладають під них валик з одягу.
Пораненого в груди переносять на носилках у напівсидячому положенні, підклавши йому під спину одяг або речовий мішок.
Пораненого з ушкодженням хребта переносять на носилках. із твердим не провисаючим ложем (до носилок прикріплюють товсту фанеру, широку дошку).
Під час перенесення передній санітар-носій попереджає заднього про всі нерівності дороги. Якщо на шляху ланки носіїв зустрічаються перешкода (огорожа, забір, окоп, канава тощо), санітари-носії опускають носилки на землю, стають по обидві сторони, беруться за середину брусів, піднімають і ставлять ручки носилок на перешкоду (якщо це огорожа) або залишають носилки на землі звисаючими над краєм перешкоди (якщо це рів, канава). Один санітар-носій утримує задній кінець носилок, а інший, перебравшись через перешкоду, приймає носилки на себе; задній санітар-носій піднімає й обережно просуває носилки, а потім переходить сам.
Дата добавления: 2016-06-24; просмотров: 643;