Функціональне резюме
У функціональному резюме увага приділяється професійним навичкам і досягненням. Це дозволяє сфокусувати увагу роботодавця не на тому, де ви працювали, а на тому, що саме ви робили. Інформація про компанії і посади викладається доволі коротко. Структура функціонального резюме така: обов’язки, досягнення і професійні якості викладаються за категоріями — продаж, управління персоналом, планування і т. д. Кожна категорія супроводжується описом обов’язків, що виконувалися і ваших досягнень. У кінці подається хронологічний список місць роботи.
Функціональний тип резюме рекомендують використовувати, якщо ви вирішили змінити професійну діяльність; шукаєте роботу після довгої перерви; часто змінювали місце роботи або напрям діяльності; не маєте досвіду роботи або він незначний. Основна перевага резюме такого типу в тому, що воно дозволяє акцентувати увагу на найцікавіших і найважливіших моментах вашої кар’єри, на ваших навичках, а не на місці й часі їх набуття. Щоб скласти резюме функціонального типу, важливо переосмислити свій професійний досвід і структуровано його викласти. Оскільки в такому резюме акцент робиться на навичках і здібностях кандидата, важливо чітко уявляти собі позицію, на яку ви хочете претендувати, і обрати зі свого досвіду лише те, що буде важливим для виконання ваших майбутніх обов’язків.
Такий поділ резюме на типи — умовний, і ви за бажанням можете розробити свій власний формат або використати змішаний тип, який поєднує елементи і хронологічного, і функціонального резюме – комбіноване резюме.
Комбіноване резюме
Резюме комбінованого типу не тільки демонструє вашу кваліфікацію та досягнення, а й дозволяє отримати точне уявлення про хронологію вашої трудової діяльності.
Таке резюме дозволяє вам підкреслити досвід, що безпосередньо відповідає реальній вакансії та вимогам реального роботодавця.
Резюме комбінованого типу зручне, якщо ви належите до однієї з таких категорій: прагнете змінити професію і хочете підкреслити свою загальну підготовку та кваліфікацію, а не вказувати конкретні професійні обов'язки, якими вам доводилося займатися на попередніх місцях роботи. Цей тип резюме дозволить вам привернути увагу роботодавця на ваші реальні досягнення, а також на професійні навички та досвід, які ви можете запропонувати.
Реквізити резюме:
– назва виду документа;
– домашня адреса, телефон;
– прізвище, ім’я, по батькові;
– особисті дані (дата народження, сімейний стан);
– відомості про освіту (зазначити заклади освіти, де навчалися, курсову перепідготовку, знання іноземних мов та ін., що може сприяти вибрати саме вашу кандидатуру);
– науковий ступінь;
– відомості про досвід роботи (зазначити, які посади обіймали раніше, де працюєте тепер, стаж роботи);
– додаткова інформація (найчастіше подається на вимогу роботодавця: про ваші позитивні якості, ставлення до праці, володіння суміжними спеціальностями тощо);
– дата;
– підпис.
Єдиного стандарту щодо складання резюме (або CV - від латинського "Curriculum Vitae", "шлях життя") у світовій і вітчизняній практиці не існує. Найбільш звичним для кадровиків є коротке (на 1-2 сторінки) резюме, складене за хронологічним принципом.
Гарні, конкретні резюме можуть відрізнятися одне від одного деталями своєї побудови. Але є кілька головних вимог, виконуючи які ви робите своє резюме більш ефективним. До них можуть бути віднесені:
- цілеспрямованість. Добре, якщо з резюме легко зрозуміти, на яку роботу ви претендуєте і чому вас можуть розглядати як гідного кандидата для цієї роботи. Для цього рекомендую вводити в резюме роздягнув "Мета", а при описі досвіду роботи конкретно показувати ваші функції і досягнення.
- зручність сприйняття резюме. У людини, що переглядає пачку резюме, для первинного ознайомлення з кожним з них звичайно є 1-2 хвилини. Після цього резюме буде або відібрано для більш детального вивчення і можливої роботи з вами як з кандидатом, або відправлено в базу даних (у кращому випадку), або викинуто.
Для зручності сприйняття резюме повинне бути добре структурованим, досить крупно і красиво видрукуваним, а також не містити другорядних даних і дрібниць (наприклад, про батьків, віросповідання і т. д.).
- культура складання й оформлення. Граматичні помилки, суржик, помилки, рукописне оформлення й інші подібні вади не роблять честі авторові резюме. За інших рівних умов у першу чергу зацікавляться тим кандидатом, чиє резюме культурно оформлено.
Невдалі резюме звичайно є результатом недотримання зазначених вище основних вимог. Наведемо кілька типових помилок:
- Зайво об'ємне резюме. Якщо ви представляєте резюме не за попередньою домовленістю, а у відповідь на оголошення про вакансії, то ідеальним обсягом є одна сторінка. Для фахівця з великим досвідом і довгим послужним списком припустимі дві сторінки. Думаю, що резюме в три-чотири сторінок може бути правильним при відправленні по попередній конкретній домовленості, або при напрямку його в агентство, що займається підбором керівників вищої ланки (Executive Search).
- Рукописне резюме. Якщо ви претендуєте на одержання престижної і високооплачуваної роботи, ви зобов'язані знайти можливість красиво віддрукувати ваше резюме. Не пройшовши цього тесту, ви навряд чи будете розглядатися як серйозний кандидат. Грубою помилкою варто вважати представлення в компанію або кадрове агентство заповненого від руки бланка анкети, отриманого зовсім в іншому місці (наприклад, вирізаного з газети).
- Резюме з зайвою інформацією. Що тільки не вказують у резюме. Наприклад, дворянське походження, знак зодіаку, дати народження близьких родичів, численні захоплення. І навіть ріст, вага і достоїнства фігури, при цьому претендуючи не на посаду фотомоделі, а зовсім на іншу роботу.
- Резюме, що є випискою з трудової книжки. Докладно перелічуються всі підприємства і посади, навіть зведення про занесені в трудову книжку подяках. І нічого про конкретну роботу і досягнення. А саме ці зведення з резюме характеризують кваліфікацію претендента і є дуже важливими для роботодавця.
Недбало і неграмотно складені резюме. Очевидна неохайність резюме мимоволі асоціюється з діловими якостями його автора.
Склавши варіант резюме, спробуйте ввійти в роль потенційного роботодавця і подивитися на ваше резюме його очима. І, можливо, вам стане ясним, як поліпшити резюме і зробити його більш ефективним.
Зразок 1:
Резюме
Вул. Пушкінська, 10, кв. 15 м. Одеса 65000 тел. 767 – 90 – 52 | Святослав Коваленко |
Мета: | заміщення вакантної посади старшого кредитного спеціаліста відділу малого бізнесу з умовою професійного вдосконалення і росту |
Особисті дані: | українець, 1982 року народження, неодружений |
Освіта | 1999–2004 рр. – економіко-правовий факультет ОНУ ім. І.І. Мечникова (спеціальність «Цивільне право») 2002–2007 рр. – заочний факультет ОДЕУ (спеціальність «Банківська справа») |
Досвід: | 2004–2009 рр. – спеціаліст з мікрокредитування у «Приватбанку» |
Додаткові відомості: | працював за сумісництвом юрисконсультом у ТОВ «Професійна бухгалтерська компанія. Стандарти та облік»; основні обов’язки: реєстрація підприємств та фізичних осіб – підприємців, укладання законодавчих документів, договорів тощо (переважно у сфері підприємницького права); досконало володію англійською мовою. |
Зразок 2:
Резюме
Бондаренко Ольга Іванівна
Мета: заміщення вакантної посади менеджера відділу постачання товару.
Досвід роботи: з травня 2010 року працюю на посаді маркетолога приватної фірми «Світанок».
Маю досвід: управління маркетинговою діяльністю; удосконалення виробництва, удосконалення товару.
Освіта: 2005–2010 – навчання на факультеті міжнародної економіки за спеціальністю «Маркетинг» Одеського національного політехнічного університету.
Кваліфікація: маркетолог.
Знання мов: вільно володію англійською.
Контактній телефон: 776-95-60.
АВТОБІОГРАФІЯ
Автобіографія – це документ, у якому особа у хронологічному порядку подає стислий опис свого життя та діяльності.
Основна вимога до такого документа – досягти вичерпності потрібних відомостей і лаконізму викладу.
В автобіографії наводяться такі відомості:
w назва документа;
w прізвище, ім’я та ім’я по батькові теперішні та колишні, якщо були зміни (у Н. в. однини);
w дата народження: число, місяць (літерами), рік;
w місце народження: село, селище, місто (у Н. в.), район (у Р. в.), край, країна (якщо за межами України) (у Н. в.). Усі дані про місце народження пишуться так, як вони зазначені у свідоцтві про народження;
w відомості про навчання: повне найменування навчальних закладів (як вони називалися на час навчання), назви спеціальностей, які отримали (за дипломом);
w перебування на військовій службі, у місцях позбавлення волі та ін.;
wвідомості про трудову діяльність (повне найменування місць роботи та посад);
w нагороди, стягнення, заохочення;
w відомості про громадську роботу;
w короткі відомості про склад родини (без займенників). Якщо неодружені:
– батько, мати (прізвище, ім’я та ім’я по батькові, рік народження, посада та місце роботи);
– сестри, брати, якщо вони не мають своєї родини (прізвище, ім’я та ім’я по батькові, рік народження, місце навчання, роботи, посада).
Якщо одружені:
– дружина, чоловік (прізвище, ім’я та ім’я по батькові, рік народження, місце роботи чи навчання);
– діти (прізвище, ім’я та ім’я по батькові, рік народження, місце роботи чи навчання).
w повна домашня адреса, номер телефону;
w дата укладання (ліворуч);
w підпис укладача (праворуч).
Слово Автобіографія пишеться посередині рядка, трохи нижче за верхнє поле. Кожне нове повідомлення потрібно починати з абзацу.
Автобіографія має дві форми: автобіографія – розповідь з елементами опису й характеристикою згадуваних у ній людей і автобіографія – документ із точним поданням фактів.
Автобіографія– обов’язковий документ особової справи. Існують:
а) автобіографія-розповідь, яку укладають в описовій (довільній) формі;
б) автобіографія-документ, у якій точно викладають основні факти;
в) автобіографія-документ спеціального призначення, в якій детально викладаються факти життя та діяльності як укладача, так і його родичів.
Наприклад, зазначається точний термін (день, місяць) навчання чи роботи; причини зміни місця навчання чи роботи; дівоче прізвище (матері, дружини, матері дружини), теперішнє місце перебування родичів; паспортні дані укладача тощо.
Зразок 1.
Автобіографія
Я, Тарасенко Іван Павлович, народився 3 листопада 1985 року в м. Одеса.
У 1992 році пішов до першого класу Одеської середньої школи №55.
У 2003 році вступив на фізико-математичний факультет Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова. Під час навчання в університеті виконував обов’язки старости групи, брав активну участь у громадському житті факультету та університету.
За період навчання у ВНЗ систематично брав участь у студентських наукових конференціях.
У 2008 році закінчив повний курс згаданого університету за спеціальністю «Математика та інформатика». Після закінчення університету присвоєно кваліфікацію вчителя математики та інформатики.
З вересня 2008 року працюю вчителем математики в Одеській середній школі № 121.
Склад сім’ї :
дружина – Тарасенко Ольга Сергіївна, головний бухгалтер фірми «Колос» м. Одеса;
донька – Тарасенко Олеся Іванівна, 2007 року народження.
18 листопада 2009 р. (підпис)
Зразок 2.
Автобіографія
Я, Петренко Геннадій Миколайович, народився 22 липня 1990 року в м. Іллічівськ Одеської області.
У вересні 1997 року пішов до першого класу середньої школи №5 м. Іллічівськ, яку закінчив у 2008 році.
За період навчання у школі брав участь у шкільних, районних та обласних олімпіадах із математики й інформатики. Посідав І, ІІ, ІІІ призові місця.
Навчаючись у школі, паралельно закінчив курси програмістів і одержав спеціальність оператора електронно-обчислювальної техніки.
Протягом навчання відвідував спортивну секцію з боксу, брав участь у районних спортивних змаганнях із футболу.
Був головою редакційної колегії у шкільній газеті «Рідна школа». Пишу вірші. Друкувався в газетах «Одеський вісник» та «Молодь України».
Батько – Петренко Микола Сергійович, водій АТП 00362 м. Іллічівськ.
Мати – Петренко Лідія Іванівна, коректор видавництва «Світанок» м. Одеса.
Домашня адреса: м. Іллічівськ, вул. Західна, 99, кв. 67.
5 липня 2015р. (підпис)
ХАРАКТЕРИСТИКА
Характеристика –це документ, в якому дається оцінка ділових і моральних якостей працівника за підписами представників адміністрації. Це офіційний документ, який видає адміністрація на прохання працівника. Характеристику пишуть або друкують у двох примірниках, один з яких видають особі, а другий (копію) підшивають до особової справи. Текст викладають від третьої особи. Згідно з типовим запитом характеристика може надсилатися до вищих інстанцій, судових і адміністративно-господарчих органів та інших установ.
Основні реквізити характеристики:
1. Назва документа.
2. Прізвище, ім’я та ім’я по батькові особи, на яку укладається характеристика (у Р. в.).
3. Статус; посада; науковий ступінь і вчене звання (якщо є); місце роботи, навчання.
4. Рік народження (якщо треба – національність, домашня адреса, освіта).
5. Текст – дані про трудову діяльність (навчання), із якого часу працює(навчається), просування послужбі; як ставиться до своїх службових обов’язків; який має рівень професійної майстерності; найвагоміші досягнення, заохочення чи покарання. Зазначаються моральні якості – риси характеру, ставлення до колег чи інших членів колективу.
6. Висновки – призначення характеристики.
7. Датаукладання документа (ліворуч).
8. Посада (ліворуч), підпис (праворуч), ініціали, прізвище керівника установи, закладу (при потребі – інших відповідальних осіб).
9. Печатка установи, що видала характеристику.
Відповідно до призначення характеристики поділяються на виробничі, атестаційні, рекомендаційні.
Зразок 1:
Дата добавления: 2016-05-16; просмотров: 3033;