Системи охоронної сигналізації

 

Централізована система охоронної сигналізації забезпечує безпеку та запобігає неконтрольованому проник­ненню всере­дину будівлі та в окремі її приміщення.

Для постійного моніторингу сигналів тривоги прий­мально-контрольний прилад розташовується у місці цілодо­бового перебування персоналу (це може бути диспетчерська, приміщення охорони).

Необхідно передбачити резервне живлення системи від акумуляторів з контролем їхнього стану й автоматичною підзарядкою.

Обладнанню охоронними датчиками на відкриття підлягають:

Ø усі аварійні виходи;

Ø усі зовнішні двері, що, як правило, закриті;

Ø двері службових приміщень з устаткуванням, що, зазви­чай, працює без обслуговуючого персоналу (дизельна, трансформаторна, котельня, АТС і т.п.);

Ø двері ряду критичних приміщень підприємства, захист яких повинен забезпечуватися в той час, коли вони не використовуються активно. Це, наприклад, кімнати з електронним обладнанням (серверна і т.п.), кабінети адміністрації, бухгалтерія (каса).

У місцях, де необхідні особливі запобіжні заходи, слід установити об’ємні датчики руху. Вони бувають таких типів:

- пасивні інфрачервоні датчики, принцип дії яких заснований на використанні теплової чутливості елемента, який уловлює зміну температури в зоні встановленого датчика;

- мікрохвильові, дія яких заснована на зміні частоти радіосигналу від об’єкта, що рухається (ефект Доплера).

Для прихованої передачі сигналу датчики тривожної сигналізації встановлюються:

Ø у касі приймання грошей;

Ø в інших приміщеннях, де може накопичуватися готівка;

Ø в офісах адміністрації.

Система охоронної сигналізації повинна бути обладнана пристроями звукової і візуальної сигналізації (зумер, сирена), які покликані привернути увагу персоналу до сигналів тривоги.

У закладах готельного та ресторанного господарства, торговельних підприємствах може передбачатися централізованасистема відеоспостереження. Вона повинна забезпечувати можли­вість спостереження в реальному масштабі часу і запис того, що відбувається для наступного вивчення.

Відеоспостереження в забезпечує запобігання трьох основних причин фінансових збитків і втрат: крадіжок і пограбувань; розкрадання та фінансових махінацій з боку персоналу; злодійства з боку відвідувачів. Зокрема, в сфері торгівлі відеоспостереження значно скорочує втрати, що виникають у результаті шахрайства при касових операціях, таких як помилковие повернення товарів, незаконних операцій з кредитними картками покупців, імітація сканування штрих-коду, завищення кількості купленого товару та ін.; забезпечення безпеки покупців і співробітників; постійного контролю за порядком в торгових залах; запобігання крадіжок товарів покупцями, махінацій з товаром і готівковими коштами персоналу магазину, виключення конфліктних ситуацій; зниження витрат на утримання служби безпеки; отримання інформації про відвідуваність магазину, його відділів; підвищення трудової дисципліни і якості обслуговування.

Комплектація системи відеоспостереження визначається індивідуально з оставлених завдань охорони та економічної доцільності.

За характером зображення системи відеоспостереження бувають двох видів: на основі кольорових і чорно-білих камер. Кольорові камери дають краще розрізнення відвідувачів і товарів у різнокольоровій упаковці (деякі товари розрізняються тільки за кольором, а їх ціни відрізняються в значних межах). Чорно-білі камери мають більш високу роздільну здатність (на 20%) і краще зображення в умовах слабкого освітлення, а також більш низька ціна відеокамери (на 30-50% по відношенню до кольоровий).

По конфігурації системи відеоспостереження розрізняються на наступні типи:

- малі системи відеоспостереження, що включають до 4-х відеокамер, монітор спостереження, цифровий відеореєстратор з тривалістю запису до 30 днів.

- середні системи відеоспостереження – налічують до 16-ти відеокамер, 1-2 монітора спостереження, цифровий відеореєстратор з тривалістю запису до 45-90 днів.

- великі системи відеоспостереження – мають більше 16-ти відеокамер з можливістю перегляду на декількох постах, більше 2-х моніторів спостереження, кілька цифрових відеореєстраторів з тривалістю запису до 90-150 днів.

Для торговельного залу рекомендуються застосування поворотних відеокамер з "наближенням" спільно з нерухомими відеокамерами. Це дозволяє детальніше розглянути дії когось із підозрілих осіб.

У готелях відеокамери встановлюються у наступних місцях:

- в’їзд на автомобільну стоянку;

- перехід від стоянки до готелю;

- головний вхід у готель;

- службовий вхід у готель;

- головний хол і зона реєстрації постояльців;

- ліфтові холи;

- зона розвантаження продуктів і майна;

- двері пожежних виходів (зовні);

- зона камери схову (депозитарію);

- холи конференц-залів;

- хол фітнес-центру.

Поряд з відеоспостереженням у службових приміщеннях ефективно застосовувати системи контролю і обмеження права доступу. Така система побудована на застосуванні електронно-керованих замків на дверях і персональних пластикових карт-ключів до них. Це обмежує доступ сторонніх осіб в певні приміщення і, разом з тим, не перешкоджає роботі персоналу.

Електронні замки – це електронні пристрої, що дозволяють спроектувати систему інтелектуального управління зонами доступу. Замкові пристрої встановлюються в двері заміною існуючих замків, без додаткових переробок, так як запірний пристрій, зчитувач карти, контролер і блок живлення суміщені в одному пристрої - замку

Система контролю доступу проста в обслуговуванні і не вимагає складного програмного забезпечення, тому що програмується не контролер, а картка доступу.

Для управління електронними замками (рис. 7.3) застосовуються картки:

ü з мікрочіпом (IC)

ü управління по радіочастоті (RF)

ü з магнітною смужкою

ü зі штрих-кодом

Також існують моделі, де передбачена можливість управління по біометричних параметрах. Біометричні замки (або смартлок або дактилоскопічний замок) - це дверні замки, які замість механічного ключа використовують відбиток пальця (рис. 35). Для того, щоб відчинити двері, тепер достатньо лише дотику пальця. У лічені секунди замок розпізнає відбиток і надасть доступ до приміщення.

 

а б

Рис. 35. Електронні замки:

а – картковий; б - біоптичний

Номери готелів категорії *** та вище рекомендується обладнувати електронними картковими замками з енергонезалежною пам'яттю мінімум на 500 подій, захищеною від систематичного повторювання подій, функцією антипаніки, автономним енергозабезпеченням, функцією антивіджиму защіпки.

Номери готелів категорії *** та вище рекомендується обладнувати міні-сейфами. Сейф повинен мати енергонезалежну пам'ять мінімум на 100 подій та мати електронний пристрій для відчинення в екстреній ситуації.








Дата добавления: 2016-04-22; просмотров: 819;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.