Склад та групування експлуатаційних витрат.

У залежності від умов діяльності поточні витрати діляться на витрати від звичайної діяльності та витрати від надзвичайної діяльності.

Витрати звичайної діяльності, у залежності від змісту господарської операції, діляться на витрати операційної діяльності, фінансові витрати, втрати від участі в капіталі, інші витрати та податок на прибуток.

До фінансових витрат відносяться витрати на проценти (за користування кредитами отриманими, за облігаціями випущеними, за фінансовою орендою тощо) та інші витрати підприємства, пов’язані із запозиченнями.

Втрати від участі в капіталі є збитками від інвестицій в асоційовані, дочірні або спільні підприємства, які обліковуються методом участі в капіталі.

До складу інших витрат включаються витрати, які виникають під час звичайної діяльності (крім фінансових витрат), але не пов’язані безпосередньо з виробництвом та/або реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг). До таких витрат належать:

- собівартість реалізованих фінансових інвестицій (балансова вартість та витрати, пов’язані з реалізацією фінансових інвестицій);

- собівартість реалізованих необоротних активів (залишкова вартість та витрати, пов’язані з реалізацією необоротних активів);

- собівартість реалізованих майнових комплексів;

- втрати від неопераційних курсових різниць;

- сума уцінки необоротних активів і фінансових інвестицій;

- витрати на ліквідацію необоротних активів (розбирання, демонтаж тощо);

- залишкова вартість ліквідованих (списаних) необоротних активів;

- інші витрати звичайної діяльності.

Податки на прибуток визначаються витратами згідно з ПБО 17 „Податок на прибуток”.

Витрати від надзвичайних подій – це надзвичайні витрати, які включаються до фінансової звітності за вирахуванням суми, на яку зменшується податок на прибуток від діяльності підприємства внаслідок збитків від надзвичайних подій. Надзвичайна подія – це подія або операція, яка відрізняється від звичайної діяльності підприємства, та не очікується, що вона буде повторюватися періодично або в кожному звітному періоді.

У залежності від відношення до виробничого процесу витрати операційної діяльності діляться на витрати, які безпосередньо викликані процесом виробництва і складають собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг), та витрати, пов’язані з операційною діяльністю. Витрати, пов’язані з операційною діяльністю, які не включаються до собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг), поділяються на адміністративні витрати, витрати на збут та інші операційні витрати.

Собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг) складається із виробничої собівартості, нерозподілених постійних загальновиробничих витрат та наднормативних виробничих витрат.

У свою чергу виробнича собівартість складається з витрат: прямих матеріальних витрат, прямих витрат на оплату праці, інших прямих витрат, а також змінних загальновиробничих витрат і постійних розподілених загальновиробничих витрат.

Прямі виробничі витрати групуються за видами діяльності, галузевими господарствами залізничного транспорту, а по локомотивному господарству – за видами тяги.

У залежності від напрямку формування витрати операційної діяльності поділяються на статті, що поєднують витрати за цільовим призначенням: за видами робіт або за видами обслуговування технічних засобів. Амортизація основних засобів, як правило, відображається на окремо виділених статтях. Кожній статті в Номенклатурі витрат привласнений певний номер для кодування первинних документів.

По мірі здійснення господарських операцій у місцях виникнення витрат на підставі первинних документів витрати відображаються на певних статтях Номенклатури витрат у розрізі елементів витрат. При цьому витрати, віднесені на статті Номенклатури витрат, використовуються надалі для відповідних групувань за укрупненими видами робіт, господарствами, видами діяльності, що виключає можливість повторного відображення таких витрат і не вимагає виключення внутрішньогосподарських оборотів при здійсненні групувань.

Здійснення групувань у розрізі видів діяльності (вантажні перевезення, пасажирські перевезення у внутрішньодержавному (крім приміського і регіонального) та міжнародному сполученнях, у приміському і регіональному сполученнях) і по господарствах проводиться у відповідності зі способами їхнього формування, наведеними в окремих розділах Номенклатури витрат.

При плануванні та обліку витрат за видами робіт повинно бути забезпечене групування їх за наступними елементами витрат: витрати на оплату праці; матеріальні витрати; відрахування на соціальні заходи; амортизація; інші операційні витрати.








Дата добавления: 2016-04-02; просмотров: 869;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.