Значення фотографії в житті людини.

1.Фотографія, місце фотографії в житті людини.

Фотографія настільки увійшла в наше буденне життя, що сьогодні ми ледве усвідомлюємо її істинне значення. Фотографія в перекладі з грецької мови означає «писання світлом» (photos – світло, grapho – пишу). Фотографія – це один з самих важливих і потрібних винаходів людства, в який вкладало свою працю багато поколінь вчених з різних країн світу.

Сьогодні фотографія знайшла широке застосування в різних сферах діяльності людини: мистецтві, науці, в повсякденній діяльності. Наприклад, в науці вона давно стала самостійним методом досліджень і допомагає проникнути не тільки у наш видимий світ, а і в глибини макро- та мікрокосмосу. Добре відома роль фотографії у вивченні поверхні Місяця. За допомогою фотографії в даний час проводиться більшість астрономічних спостережень, вивчаються глибини морів і океанів, поверхня Землі, досліджуються ядерні реакції і ще безліч фізичних і хімічних процесів. Масово використовується фотографія і в інших галузях життєдіяльності людини: юриспруденції, ЗМІ, історії, дизайні, військовій справі і багато інших.

Фотографія в сучасному світі – це ще й вид діяльності, яка не просто пов’язана з технічними досягненнями людства, а і є частиною наукової і художньої культури. Адже фотографія може відобразити подію без найменших прикрас, в тому вигляді в якому вона існувала або відбувалась насправді. Ця документальна достовірність фотографії дозволяє використовувати її в тих областях життєдіяльності, де вимоги до максимальної точності є сенсом їхнього існування. З іншого боку, сучасні технічні засоби (наприклад, програма Photoshop) дозволяють створювати фотографії, абсолютно далекі від реальності, і створювати образи, які до неї не мають найменшого відношення.

Винахід фотографії сприяв виникненню нового виду образотворчого мистецтва, яке сьогодні називається творчою фотографією, і яка пройшла складний шлях свого розвитку. У підсумку серед сучасних і традиційних видів мистецтва вона зайняла гідне місце.

Слід зауважити, що останнім часом захоплення фотографією стало ознакою часу, позаяк фотографією займаються люди різного віку і самих різних професій. Переважна більшість людей, переглядаючи фотографії, відчувають приємне хвилювання, торкаючись минулого їх міста, сім’ї чи далеких предків. Навіть маленька, пожовкла стара фотографія може розказати набагато більше, чим декілька сторінок історичних спогадів.

Тому, навіть в умовах масового захоплення фотографією, професійні фотографи не залишаються без роботи. Їх послугами користуються ЗМІ, рекламні агентства, палаци одруження, ВНЗ, школи, дитячі садки та ін..

2.Винахід фотографії, удосконалення фототехніки.

Здається, що немає такої родини, яка б не володіла сімейним архівом фотографій. Цей архів збирається і передається від покоління до покоління протягом багатьох десятиліть. Перші фотознімки почали з’являтись близько двохсот років тому. І в той час важко було собі уявити, що фотоапарат і фотографію чекає цікава історія створення та бурхливого розвитку.

Вся технологія фотографії побудована на законах заломлення світлових променів. Астроном Іоганн Кеплер почав застосовувати закони заломлення світла, які давали можливість спостерігати проектування зображення на плоску поверхню.

Рушійною силою, що сприяла винаходу фотографії, було намагання знайти такий спосіб отримання зображення, який не вимагав би відносно довгої і стомлюючої праці художника. В той час, коли художник за рік малював 30-50 портретів-мініатюр, фотограф вже у перший період після винаходу фотографії міг відзняти за рік до 1000-1200 портретів.

Ще в давнину людина зауважила, що промінь сонця, що проникає крізь маленький отвір в темну кімнату, залишає на стіні малюнок предметів, які знаходяться зовні. Ці предмети зображувались в точних пропорціях, але у зменшеному у порівнянні з оригіналом і перевернутому вигляді. Така властивість темного приміщення (названого надалі камерою-обскурою) було відоме ще Арістотелю, давньогрецькому мислителю в IV столітті до н.е. Принцип роботи цієї камери докладно описав у своїх працях знаменитий Леонардо да Вінчі, якому деякі автори приписують винахід камери-обскури. Але ще в Х столітті арабський математик і вчений Хасан ібн Хасан ( відомий в Європі під ім’ям Альгазена) використовував камеру-обскуру у своїх дослідах і, зокрема, для спостереження за затемненням Сонця.

Пізніше були спроектовані портативні камери-обскури, які були дерев’яним ящиком, оснащеним дзеркалом, і які дозволяли проектувати зображення на матову скляну пластинку. Цими пристроями часто користувались художники, а Леонардо да Вінчі описав у своєму трактаті «про живопис».

Камера-обскура була важливим попередником сучасної фотографії, але вона була позбавлена можливості закріплювати отримані за її допомогою зображення. Вперше закріплене зображення на олов’яній пластинці покритій тонким шаром асфальту отримав в 1822 році француз Жозеф Нісефор Ньєпс , а перша у світі фотографія зроблена Ньєпсом в 1826 році, час експонування якої склав 8 годин. Паралельно з Ньєпсом у Великобританії над питаннями фотографії працював Вільям Генрі Фокс Тальбот. Грунтуючись на власних дослідженнях і на дослідах Ньєпса, з яким на той час уклав договір на співпрацю, французький винахідник Луї-Жак Манде Дагер в 1839 році зфотографував людину і йому вперше вдалось отримати стійке зображення. Час експозиції значно скоротився і склав 1 хвилину.

Жозефа Ньєпса, Луї Дагера і Вільяма Тальбота офіційно вважають винахідниками фотографії і власне початком історії фотографії.

Важливою віхою в розвитку і поширенню фотографії стала поява фотоплівки. Фотоплівка придумана Джорджем Істменом, засновником компанії «Кодак», з метою спрощення процесу та суттєвого зменшення вартості захоплення фотографією. Істмен розробив камеру, яка продавалась з вже зарядженою плівкою. Після фотографування камера здавалась в сервісний центр «Кодак». Де і оброблялась. Це значно спростило процес і зробило величезний вплив на історію розвитку фотографії.

Однак перша камера, яку він випустив в 1888 році, коштувала 25 доларів – досить значні на той час гроші. Тоді винахідливий Істмен в 1900 році випустив камеру «Box Brownie», яка була зроблена з дерева і картону і коштувала всього 1 долар. Ця подія зробила фотографію по справжньому масовим захопленням.

Нова історія фотографії почалась з появою кольорової плівки. Не зважаючи на те, що формально історія кольорової фотографії почалась ще на початку ХХ століття, активне поширення цієї технології почалося тільки в 30-х роках з появою плівок AGFAcolor і Kodakchromе. Впровадження технології кольорової фотографії йшло досить повільно у зв’язку з складністю процесу, яке з часом прискорилось після створення інфраструктури фотолабораторій.

Ще новіша історія розпочалася з появою цифрової фотографії. Перша цифрова фотографія була зроблена в 1973 році і мала роздільну здатність всього 100х110 пікселів. А зародилася ця нині популярна технологія фактично в 1981 році, коли компанія Soni випустила на ринок першу камеру Soni Mavica з ПЗС-матрицею, що записувала знімки на диск. Ця камера не була цифровою в сучасному розумінні (на диск записувався аналоговой сигнал), але дозволяла відмовитись від фотоплівки. Перша повноцінна цифрова фотокамера – DCS 100 – була випущена компанією Кодак в 1990 році. Принцип роботи цієї камери полягав у фіксації світлового потоку матрицею і перетворення цієї інформації у цифрову форму. В даний час цифрова фотографія вельми активно витісняє плівкову фотографію у всіх сферах.

3.Плівкова та цифрова фотографія.

Насправді серйозних відмінностей між плівковою та цифровою фотографією не так багато, як здається на перший погляд. Обидва типи в засобі фіксування зображення використовують світлочутливі елементи (СЧЕ). Ці елементи сприймають тільки один колір, при цьому вся кольорова гамма отримується шляхом змішування трьох базових кольорів.

В хімічній (плівковій) фотографії в якості таких елементів є суміш найдрібніших кристаликів, нанесених на прозору полімерну плівку, тоді як у цифровій фотографії роль уловлювача світла відводиться спеціальній регулярній матриці. Таким чином, плівка «запам’ятовує» зображення за допомогою хімічної реакції, а цифрова матриця – за допомогою струму.

Фотографічна плівка, особливо негативна, має широкий динамічний діапазон (параметр, що характеризує кількість ступенів яскравості, себто плавністю тональності переходів: якщо динамічний діапазон низький, то чорний і темно-сірий кольори будуть однаково чорні). У цифрових камер цей показник сильно відрізняється і залежить від типу світлочутливості матриці. Чим дешевша модель, тим контрастніший знімок – вибілене небо, чорні тіні тощо.

Плівки розробляються під денне освітлення, але в полудень дають більш фіолетові відтінки, а кращі результати дають вранішні та вечірні зйомки. В цьому плані з цифровою технікою простіше – є можливість автоматичного чи ручного налаштування балансу білого.

Чим менша чутливість плівки (ISO 100…), тим менша зернистість зображення. Така ж залежність і у цифрових камер. Зі зменшенням чутливості матриці зменшується кількість шумів. Але в обох випадках ця тенденція напряму пов’язана з освітленістю – чим гірша освітленість, тим складніше отримати якісне зображення.

Вважається, що роздільна здатність плівки вище, але це скоріш за все умовне поняття, бо перш за все вона залежить від якості оптики. Слід зауважити, що ще і сьогодні на розвідувальному літаку U-2(США) стоять плівкові камери і вони забезпечують роздільну здатність кращу за камери цифрові. Роздільна здатність камер, створених десятиріччя тому така, що з висоти 21км можна розгледіти заховані на узбіччі дороги міни.

Вражаючою є різниця в друкуванні плівкових і цифрових фотографій. Плівка друкується хімічним способом, з нею необхідно дбайливо поводитись, є обмежений термін придатності. З часом плівка втрачає частину кольору, а зображення «пливе».

Звісно, що цифрова фотографія має як найширше застосування у всіх сферах життя людини. І це можна назвати ключовою перемогою цифрової фотографії над плівковою. Цифрова фотографія переживає бум і міцно зайняла свою нішу в індустрії зображень, зокрема в кольоровій фотографії: безумовні і беззаперечні переваги цифрової фотозйомки очевидні і не вимагають доказів. Однак ці докази більш сервісного толку – питання зручності, швидкості і т.п. Але всяка ейфорія проходить. Затихають і поминальні висловлювання на рахунок плівкової фотографії. І знову фотографи дістають з полиць середньо- і широкоформатні плівкові фотокамери…


 

4. Ключові бренди сучасної фототехніки.

Останнім часом власники дзеркальних камер і фотокамер компактних існували якби паралельно. Більш того, між ними була прірва: користувачі «дзеркалок» презирливо називали компактні апарати «мильницями», а невибагливі власники останніх, роблячи невигадливі знімки, не думали про придбання дорогих дзеркальних камер, справедливо вважаючи їх професійними.

Тепер ситуація кардинально змінилась. Цифрові дзеркальні камери стали як ніколи близькими масовому споживачеві і в конкурентну боротьбу включились найкрупніші світові виробники побутової електроніки.

Якщо на початку 2000-них років майже три чверті світового об’єму випуску «дзеркалок» приходилось на фірму Canon, а решта – на фірму Nikon,то зростання попиту на дзеркальні фотокамери заставив звернути увагу на цей сегмент цілий ряд найкрупніших виробників електроніки і вони почали виходити на ринок цифрових «дзеркалок». Вже у 2006 році про випуск власних дзеркальних фотокамер заявили такі компанії, як Samsung, Sony, Panasonic.

При цьому, не маючи досвіду у виробництві такого складного продукту, компанії підписали угоди про стратегічне партнерство або просто поглинали виробників, що вже спеціалізувались на виробництві схожої техніки. Так, Samsung підписала угоду про спільне виробництво з Pentax, Sony поглинула частину активів відомого виробника фотоапаратури Konika Minolta, а Panasonic вибрала собі в партнери Olympus.

З приходом нових гравців ситуація на ринку суттєво змінилась. Фінансовий, технологічний і маркетинговий ресурс дозволив їм потіснити традиційних виробників. Але, не дивлячись на скорочення долі на ринку, традиційні виробники дзеркальних фотокамер Canon і Nikon утримують лідируючі позиції.

На сучасному світовому ринку кращі дзеркальні камери випускають японські і південнокорейські виробники, в тому числі Nikon, Pentax, Sony, Fudjifilm, Panasonic, Canon, Samsung.

5. Перспективи розвитку фотографії.

Сьогодні спостерігається стрімкий розвиток цифрових технологій у фотографії. Ринок фототехніки за останні роки дуже змінився: одні сегменти практично зникли. На зміну їм прийшли нові. Рік 2013 став роком кардинальних змін скоріше для компактних системних камер, ніж для DSLR фотокамер.

На ринку збільшилась частка моделей компактних камер зі змінними об’єктивами, які так приваблюють нових фотографів. Також і для серйозних ентузіастів та професійних фотографів був наданий великий вибір маленьких легких фотокамер з можливістю використання деяких нових функцій. Високий рівень розповсюдження камерофонів, стрімке наповнення ринку різноманітними моделями компактних камер, особливо бюджетного рівня, заставив виробників задуматись про свої дії в умовах жорсткої конкуренції. Деякі з них зконцентрувались на нових камерах, які пропонують щось таке, чого не можуть запропонувати телефонні камери, наприклад, широкий вибір діапазону фокусних відстаней, традиційне управління, більші матриці і функції передових технологій.

Інші представили моделі з функцією Wі-Fі для забезпечення легкого і швидкого завантаження зображення у телефон і наступного розповсюдження в соціальних мережах Facebook i Twitter.

Професійні фотографи, аналітики, виробники та дилери прогнозують на найближче майбутнє:

1. Маленькі фотокамери стануть більшими.

2. Функція автоматичного вирівнювання.

3. Широекранний кадр, ефект бліка і ефект засвітки.

4. Автофокус компактних системних камер буде відповідати автофокусу SLR камер.

5. Більше професіоналів перейдуть на використання системних компактних камер.

6. Компанія Nikon почне використовувати сенсорні екрани в DSLR камерах.

7. Компанія Canon представить компактну системну камеру, розроблену на передових технологіях.

8. Wi-Fi технології стануть нормою.

9. Покращиться якість дистанційного управління.

10. Маленькі системні компактні камери будуть активно використовуватись замість компактних камер.

 








Дата добавления: 2016-02-16; просмотров: 5692;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.016 сек.