Облік касових і фактичних видатків

Касові видатки - це суми коштів витрачені бюджетною устано­вою готівкою або безготівково перераховані з поточного або реє­страційного рахунків Державним казначейством або фінансови­ми органами.

Для обліку касових видатків Планом рахунків бухгалтерського обліку призначено рахунки 30 «Каса», 31 «Рахунки в банках» та 32 «Рахунки в казначействі» у розрізі відповідних субрахунків.

На рахунку 30 «Каса» ведеться облік руху та наявності грошей у касі установи або централізованої бухгалтерії з розподілом на су­брахунки: 301 «Каса в національній валюті»; 302 «Каса в іноземній валюті».

За дебетом субрахунків рахунку 30 «Каса» записуються надхо­дження в касу, а за кредитом - видані кошти.

На рахунку 31 «Рахунки в банках» ведеться облік руху коштів на поточних рахунках в установах банків з розподілом на субра­хунки: 311 «Поточні рахунки на видатки установи»; 312 «Поточні рахунки для переведення підвідомчим установам»; 313 «Поточні рахунки для обліку коштів, отриманих як плата за послуги»; 314 «Поточні рахунки для обліку коштів, отриманих за іншими джере­лами власних надходжень»; 315 «Поточні рахунки для обліку депо­зитних сум»; 316 «Поточні рахунки для обліку інших надходжень спеціального фонду»; 318 «Поточні рахунки в іноземній валюті»; 319 «Інші поточні рахунки».

За дебетом субрахунків рахунку 31 «Рахунки в банках» запису­ються надходження коштів на поточні рахунки. Списання коштів здійснюється за кредитом цих субрахунків.

Субрахунки рахунку 31 «Рахунки в банках» (крім 318) викорис­товуються розпорядниками коштів місцевих бюджетів, які обслу­говуються в установах банків та тільки тими розпорядниками ко­штів державного бюджету, які не переведені на казначейське об­слуговування кошторисів доходів і видатків.

На рахунку 32 «Рахунки в казначействі» ведеться облік руху ко­штів установи на реєстраційних рахунках в органах Державного казначейства України з розподілом на субрахунки: 321 «Реєстра­ційні рахунки»; 322 «Особові рахунки»; 323 «Спеціальні реєстра­ційні рахунки для обліку коштів, отриманих як плата за послуги»; 324 «Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку коштів, отрима­них за іншими джерелами власних надходжень»; 325 «Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку депозитних сум»; 326 «Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку інших надходжень спеціального фонду»; 328 «Інші рахунки в казначействі».

За дебетом субрахунків рахунку 32 «Рахунки в казначействі» відображається зарахування коштів, а за кредитом - перераху­вання.

Аналітичний облік касових видатків установи ведеться в Карт­ці аналітичного обліку касових видатків, форма та порядок запо­внення якої встановлений Наказом Державного казначейства України від 06.10.2000 р. №100 «Про затвердження форм кар­ток і книг аналітичного обліку бюджетних установ та порядок їх складання», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2000 р. за №747/4968.

Аналітичний облік касових видатків ведеться в розрізі кодів бюджетної класифікації, з виділенням видатків за загальним і спеціальним фондами, за джерелами формування спеціального фонду окремо за кожним рахунком, відкритим в органі Держав­ного казначейства (установі банку) на ім'я установи. У централі­зованих бухгалтеріях облік касових видатків ведеться додатково в розрізі установ, що обслуговуються централізованою бухгалте­рією.

Фактичні видатки - це видатки, які проведені за рахунок бюд­жету тим чи іншим установам. Фактичні видатки дають повну уяву про витратну частину бюджету.

Відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку фактичні видатки обліковуються на рахунку 80 «Видатки із загального фон­ду», а також на рахунку 81 «Видатки спеціального фонду».

Облік видатків з бюджету ведеться на рахунку 80 «Видатки із загального фонду» з розподілом на субрахунки: 801 «Видатки з державного бюджету на утримання установи та інші заходи»; 802 «Видатки з місцевого бюджету на утримання установи та інші за­ходи».

На субрахунку 801 «Видатки з державного бюджету на утри­мання установи та інші заходи» обліковуються фактичні видатки за рахунок коштів державного бюджету на утримання установ та на інші заходи.

Видатки бюджетних коштів проводяться у відповідності з за­твердженим кошторисом.

У кінці року фактичні видатки списуються з кредиту субрахун­ку 801 у дебет субрахунку 431 «Результат виконання кошторису за загальним фондом».

На субрахунку 802 «Видатки з місцевого бюджету на утриман­ня установи та інші заходи» обліковуються фактичні видатки, проведені установами за рахунок коштів, одержаних з місцевого бюджету на виконання заходів, передбачених кошторисом даної установи.

У кінці року фактичні видатки списуються з кредиту субрахун­ку 802 у дебет субрахунку 431 «Результат виконання кошторису за загальним фондом».

Облік фактичних видатків за рахунок спеціального фонду згід­но з кошторисами ведеться на рахунку 81 «Видатки спеціального фонду», який розподіляється на субрахунки, наведені в табл.2.2.

Таблиця 2.3 -Субрахунки, на яких обліковуються видатки спеціального фонду

 

Субрахунки Коротка характеристика
811 "Видатки за коштами, отриманими як плата за послуги" Видатки за коштами, отриманими як плата за послуги" обліковуються фактичні видатки спеціального фонду, проведені за рахунок надходжень, що отримані установою як плата за послуги. На цьому субрахунку обліковуються видатки для проведення додаткової діяльності установою
812 "Видатки за іншими джерелами власних надходжень" "Видатки за іншими джерелами власних надходжень" обліковуються фактичні видатки спеціального фонду кошторису установи у частині інших джерел власних надходжень.
813 "Видатки за іншими надходженнями спеціального фонду" "Видатки за іншими надходженнями спеціального фонду" обліковуються фактичні видатки спеціального фонду кошторису установи в частині інших надходжень спеціального фонду.

 

Питання для самоконтролю

1. Розкрийте поняття «фінансування бюджетних установ».

2. Охарактеризуйте принципи бюджетного фінансування.

3. Розкрийте поняття «розпорядники бюджетних коштів».

4. Назвіть розпорядників бюджетних коштів.

5. Розкрийте поняття доходів бюджетної установи.

6. Охарактеризуйте склад доходів бюджетних установ.

7. Охарактеризуйте склад доходів спеціального фонду.

8. Який склад доходів загального фонду?

9. Який порядок відображення в обліку доходів загального фонду?

10. Охарактеризуйте види виконаних надходжень бюджетних установ.

11. Як здійснюється облік доходів спеціального фонду?

12. Як здійснюється облік доходів загального фонду?

13. Розкрийте поняття «видатки бюджетних установ».

14. Назвіть ознаки класифікації видатків бюджетних установ.

15. Охарактеризуйте економічну класифікацію видатків бюджету.

16. Охарактеризуйте поточні видатки бюджету.

17. Охарактеризуйте капітальні видатки бюджету.

18. Як здійснюється облік касових видатків?

19. Характеристика рахунків для обліку видатків загального фонду.

20. Характеристика рахунків для обліку видатків спеціального фонду.

21. Як здійснюється облік фактичних видатків?

22. Значення та завдання складання кошторису бюджетної установи.

23. Порядок складання кошторису бюджетної установи.








Дата добавления: 2016-03-27; просмотров: 859;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.