Переваги, що отримують маркетологи
Інтерактивний маркетинг також надає багато переваг виробникам і продавцям товарів. Внаслідок інтерактивної природи цього виду маркетингу, що дозволяє організувати безпосередній контакт продавця і покупця, він є відмінним засобом формування дуже дружніх стосунків між продавцем і покупцем. Він мовби наближує компанії до їх клієнтів. Компанії можуть під час спілкування зі споживачами глибше вивчити їхні конкретні потреби і побажання, створювати відповідні бази даних. У свою чергу, "електронні по-купці" можуть ставити питання і негайно отримувати на них відповідь. На підставі такої безперервної взаємодії компанії отримують можливість оперативніше реагувати на потреби своїх клієнтів (більше того — на індивідуальні потреби кожного окремого клієнта!), підвищуючи якість та поліпшуючи конкретні споживчі властивості товарів та послуг. Джордж Фішер (George Fisher), виконавчий директор компанії Eastman Kodak, так резюмує все сказане вище: "Електронна торгівля дозволяє нам настільки повно задовольняти потреби та побажання наших клієнтів, як це вдавалося лише за часів комівояжерів, що мандрували зі своїми товарами з однієї квартири до іншої" [29].
Інтерактивний маркетинг дозволяє також знижувати ціни та підвищувати рентабельність торгівлі. "Електронні торговці" не несуть тягар витрат, пов'язаних із утриманням магазинів та супутніх їм витрат на оренду, страховку та комунальні послуги. Оскільки покупці спілкуються безпосередньо з продавцями, інтерактивний маркетинг нерідко призводить до зниження цін та підвищення ефективності різних етапів розповсюдження товарів, таких як обробка замовлень, інвентаризація, доставка товару покупцеві та стимулювання збуту. Нарешті, електронна взаємодія продавця і покупця нерідко коштує дешевше, ніж спілкування поштою. Наприклад, компанія може випускати електронні каталоги своїх товарів та послуг, що буде значно дешевше, ніж друк та розсилка поштою паперової версії такого каталогу. Відносно низька вартість інтерактивного маркетингу означає, що ним можуть користуватись як великі, так і дрібні фірми. Наприклад, як правило, набагато дешевше створити власний інтерактивний Web-вузол, ніж купити ЗО секунд телевізійного рекламного часу у найпрестижнішій програмі.
Інтерактивний маркетинг також забезпечує більшу гнучкість, дозволяючи продавцю безперервно вносити корективи в свою діяльність. Наприклад, після того як ви надрукували та розіслали своїм клієнтам паперовий каталог, вже неможна вносити якісь зміни в перелік товарів, цін та в інші атрибути каталогу, доки ви не надрукуєте та не розішлете наступний варіант. В той же час електронний каталог можна змінювати практично безперервно, вносити необхідні корективи в асортимент товарів, ціни та знижки у відповідності до мінливих умов ринку.
Нарешті, Internet є справді глобальним середовищем, яке дозволяє покупцям та продавцям різних країн світу знаходити один одного буквально за кілька секунд. Власник комп'ютера в Парижі чи Стамбулі може дивитися каталог торгової фірми, яка розташована у Новій Зеландії, так само легко, як це робить мешканець Веллінгтона (який, як відомо, є столицею Нової Зеландії). Отже, навіть маленькі "електронні торговці" мають повний доступ до глобального ринку.
Однак, незважаючи на перераховані переваги, оперативний маркетинг розрахований далеко не на кожну компанію та не на будь-який товар. В кожному окремому випадку треба добре поміркувати, де й як їм займатися (якщо ним слід займатися взагалі).
Дата добавления: 2016-03-22; просмотров: 680;