Класифікація автоматизованих робочих місць облікових працівників.
Важливим моментом створення комп’ютерних інформаційних систем обліку є розробка структури бухгалтерських автоматизованих робочих місць (АРМ).
АРМ бухгалтерів за їх місцем в системі обліку підприємства можна поділити на такі рівні:
• АРМ в підрозділах підприємства (первинний облік);
• АРМ в бухгалтерії (ділянки обліку);
• АРМ головного бухгалтера (зведений облік);
• АРМ управлінців (функції обробки та аналізу даних без права зміни
бухгалтерської інформації).
До АРМ працівників первинного обліку належать такі АРМ:
- з обліку матеріальних цінностей,
- з обліку виробітку і заробітної плати,
-з обліку готової продукції,
-товарознавця, продавця тощо.
Наступний рівень АРМ відноситься до бухгалтерії та містить АРМ з окремих ділянок обліку і синтетичних рахунків (облік основних засобів, облік матеріальних цінностей, облік праці та заробітної плати, облік готової продукції (товарів) та реалізації, облік фінансово-розрахункових операцій, облік витрат на виробництво тощо).
Як правило, зведений облік здійснюється головним бухгалтером підприємства на власному АРМ. Крім того, в бухгалтерії можуть створюватись АРМ аналітика та контролера Основний масив інформації вноситься до інформаційної бази з первинних документів обліковими працівниками в підрозділах підприємства. Потім ця інформаційна база поповнюється і оброблюється в бухгалтерії. На всіх етапах руху облікової інформації вона коригується і контролюється. Контроль за правильністю складання первинних документів здійснюють бухгалтери в підрозділах підприємства, за правильністю введення первинних документів до інформаційної бази - бухгалтери з ділянок обліку одночасно із складанням необхідних розрахунків і внутрішніх документів. Вірність здійснення бухгалтерських розрахунків контролюють головний бухгалтер, який виконує кінцеві проводки по зведенню балансу, визначенню прибутку, формуванню фондів, а також спеціалізовані облікові працівники - аналітик та контролер. На АРМ управлінців необхідно виключити можливість змінювати облікову інформацію, хоча до обов'язків керівників входить остаточний контроль вірогідності введеної інформації, і тому АРМ управлінця повинне містити засоби різноманітного відображення інформації про стан справ на підприємстві: звіти в детальному аналітичному розрізі про наявність на складах товарно-матеріальних цінностей, стан рахунків підприємства в банку, розрахунків з покупцями, постачальниками, інформацію про формування собівартості продукції тощо.
На малих підприємствах структура АРМ може бути значно спрощена. В більшості випадків достатньо двох-трьох робочих місць, які охоплюють всі ділянки обліку підприємства.
Дата добавления: 2016-03-20; просмотров: 778;