Недоговірні способи розпоряджання правами інтелектуальної власності

До недоговірних способів розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності відноситься передання таких прав у порядку спадкування, отримання їх спадкоємцем у складі спадщини. Враховуючи, що до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті, строк чинності майнових прав на об'єкти промислової власності досягає 20 років, а строк чинності майнових прав інтелектуальної власності на твір спливає через сімдесят років, що відліковуються з 1 січня року, наступного за роком смерті автора, така ситуація може бути досить поширеною.

До складу спадщини не входять права та обов'язки, що нерозривно пов'язані з особою спадкодавця, зокрема особисті немайнові авторські права, за виключенням одного немайнового права автора – права на недоторканність твору. У цьому випадку, це право фактично переходить до особи, уповноваженої на це автором, а за відсутності такого уповноваження, недоторканність твору охороняється спадкоємцями автора чи іншими заінтересованими особами.

Що стосується майнових прав інтелектуальної власності, то вони законодавчо не відділені в будь-яку окрему категорію і входять на загальних підставах до складу спадщини та можуть переходити до спадкоємців за законом (фізичні особи) чи згідно заповіту (фізичні особи, юридичні особи, інші учасники цивільних відносин).

За загальним правилом, часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою; місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця (чи, якщо його місце проживання невідоме – місцезнаходження майна або основної його частини; право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.

Проте отримати свідоцтво про право на спадщину, тобто фактично отримати весь комплекс майнових прав на об'єкт, який було успадковано, спадкоємець може лише після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини. Враховуючи, що особисті немайнові права не успадковуються, фактично, протягом зазначеного часу він володіє тільки титулом спадкоємця майнових прав і не може реалізувати жодну зі складових майнового права інтелектуальної власності.

Тобто спадкоємець:

- набуває титулу спадкоємця прав інтелектуальної власності з підстав або закону, або заповіту;

- набуває титулу цих прав з дня смерті спадкодавця (або дня, з якого він оголошується померлим);

- набуває майнові права інтелектуальної власності після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини;

- набуває ці права територіально за останнім місцем проживання спадкодавця (чи, якщо його місце проживання невідоме – за місцезнаходженням майна або основної його частини).

 

 








Дата добавления: 2016-03-15; просмотров: 528;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.