Договір щодо передання майнових прав на об'єкт, створений за замовленням

За загальним правилом майнові права інтелектуальної власності на об'єкт, створений за замовленням, належать творцеві цього об'єкта та замовникові спільно, якщо інше не встановлено договором. Тобто, якщо між суб'єктами не було укладено договору або був укладений договір, що не передбачав прямо питання інтелектуальної власності, права належать спільно творцеві і замовникові. Така ситуація є досить поширеною в господарській практиці. Укладаються, наприклад, договори підряду про створення науково-технічної продукції або договори на виконання робіт, предметом якого є створення об'єкта авторського права, в яких не визначається приналежність майнових авторських прав. До таких договорів будуть застосовуватись положення, зазначені вище для правовідносин спільної власності.

Враховуючи це, можна рекомендувати сторонам правовідношень замовлення, де предметом виконання зобов'язання можуть бути об'єкти інтелектуальної власності, завжди окрім, господарського договору, укладати договір про створення за замовленням і використання об'єкта права інтелектуальної власності. За ним має бути передбачено, що одна сторона (творець – письменник, художник тощо) зобов'язується створити об'єкт права інтелектуальної власності відповідно до вимог другої сторони (замовника) та в установлений строк. Договір про створення за замовленням і використання об'єкта права інтелектуальної власності повинен визначати способи та умови використання цього об'єкта замовником.

Законодавством встановлено обов'язкові умови цього договору – однією зі сторін має бути "Замовник", повинні бути викладені вимоги до об'єкта інтелектуальної власності, визначені строк виконання замовлення, способи та умови використання цього об'єкта замовником.

Оригінал твору образотворчого мистецтва, створений за замовленням, переходить у власність замовника. При цьому майнові права інтелектуальної власності на цей твір залишаються за його автором, якщо інше не встановлено договором.

Умови договору про створення за замовленням і використання об'єкта права інтелектуальної власності, що обмежують право творця цього об'єкта на створення інших об'єктів, є нікчемними.

Згідно чинного законодавства про авторське право належність майнових авторських прав на об'єкти, створені на замовлення, прямо законом не обумовлена. Є лише посилання на "авторський договір замовлення", за яким автор зобов'язується створити в майбутньому твір на умовах, що передбачені цим договором, і передати його замовнику. Також встановлено, що авторським договором замовлення може бути передбачено виплата замовником авторові авансу, як частини авторської винагороди. Зазначені положення вказують на те, що по-перше, у випадку створення твору за замовленням обов'язково має бути укладений відповідний авторський договір, а по-друге, обов'язкової наявності будь-яких інших, специфічних і окремих правочинів, крім тих положень, що будуть відображені в цьому договорі, законодавством прямо не передбачено.

 

 








Дата добавления: 2016-03-15; просмотров: 861;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.