Місце складання у виробничому процесі. Технологічні схеми складання
Процеси складання пов¢язані з ними монтаж, регулювання, доробка займають до 40% у виробничому процесі виготовлення виробу. Складання апаратів – складний процес, але він не підлягає повністю механізації та автоматизації, тому що у механізмів та маніпуляторів недостатньо ступенів рухів.
До складальних процесів належать:
-виконання різноманітних з¢єднань, тобто монтаж;
-слюсарні операції по доробці (доробка отворів, поверхонь за допомогою слюсарних інструментів);
-регулювання складених елементів конструкцій;
-пригоночні роботи (підгибання, обпиловка, нарізання);
-очищення та обдув повітрям перед складанням;
-консервування та пакування.
В електроапаратобудуванні використовується система отворів, бо в цьому випадку потрібно менше інструментів та обробки. Допуски та посадки йдуть за третім та п¢ятим класом, а вільні розміри – за сьомим та восьмим.
Для вірного складання технічного документу складання, особливо для складних виробів, необхідно попередньо скласти технологічну схему складання. Намалюємо технологічну схему складання дугогасної камери, яка складається з пластмасового термостійкого корпусу, двох теплоізольованих камер з асбоцементним наповненням, чотирьох металевих пластин-пружин та двох затискачів. При виконанні технологічної схеми викреслюються прямокутники, які розбиваються на три частини. Посередині пишуть найменування деталі або складального вузла. В нижній частині ставлять номер деталі за специфікацією та в верхній частині – кількість. Для даної складальної одиниці корпус буде основною, базовою деталлю. В корпус будуть вставлятися дві камери, які будуть розклинюватися пластинами та затискатися затискачами.
Дата добавления: 2016-03-10; просмотров: 849;