Різних кліматичних умовах

У кошторисній вартості будівництва враховуються кошти на додаткові витрати при виконанні будівельних та ремонтно-будівельних робіт в різних кліматичних умовах:

- у зимовий період просто неба та в приміщеннях, що не обігріваються, при температурі зовнішнього повітря нижче 0° C;

- у літній період просто неба при температурі зовнішнього повітря більш ніж +27° C.

Розмір коштів визначається за усередненими показниками, що надаються відповідно додатку Д і Е ДСТУ-Н Б Д.1.1-5: 2013.

Так усереднені показники для визначення ліміту коштів на виконання будівельних та ремонтно-будівельних робіт у зимовий період в інвесторскій кошторисній документації виражені у відсотках від вартості будівельних робіт за підсумком глав 1 - 8 зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва. Ці показники є середньорічними і враховують усі додаткові витрати, зв'язані з ускладненням виконання робіт у зимовий період. Зазначені коштів є лімітом на відшкодування підряднику цих витрат тільки при виконанні робіт у зимовий період.

В інвесторській документації зимове подорожчення вартості робіт визначається за усередненими показниками. Усереднені показники зимових подорожчань вартості будівництва при виконанні ремонтних дорожніх робіт розраховані у СОУ 42.1–37641918–050:2012та виражені у відсотках від вартості будівельних робіт за підсумком глав 1-8 зведеного кошторисного розрахунку вартості. Ці показники є середньорічними і враховують усі додаткові витрати, зв’язані з ускладненням виконання робіт у зимовий період.

При формуванні договірної ціни компенсація додаткових витрат робочого часу робітників будівельників і монтажників та робітників, зайнятих на керуванні і обслуговуванні будівельних машин і механізмів, та часу роботи будівельних машин і механізмів, зв’язаних зі зниженням продуктивності праці при виконанні робіт у зимовий період просто неба і в приміщеннях, що не обігріваються, розраховується на підставі усереднених коефіцієнтів.

Коефіцієнти до норм трудовитрат робітників-будівельників і монтажників та робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні будівельних машин і механізмів, та нормативного часу роботи будівельних машин і механізмів складають:

I температурна зона - 1,10

II температурна зона - 1,15

Кошти на подорожчання будівельних та будівельно-ремонтних робіт, що виконуються у зимовий період, визначаються підрядником розрахунково-калькуляційним методом на підставі обсягу робіт, виконання яких планується у зимовий період, та розрахунків відповідних додаткових витрат.

Виконавець може здійснювати розрахунок коштів на подорожчання будівельних робіт, виконуваних у зимовий період, також на підставі об'єкта-аналога власного банку даних. Компенсацію додаткових витрат робочого часу робітників-будівельників і монтажників та робітників, зайнятих на керуванні і обслуговуванні будівельних машин і механізмів, та часу роботи будівельних машин і механізмів, зв'язаних зі зниженням продуктивності праці при виконанні будівельних та будівельно-ремонтних робіт у зимовий період просто неба і в приміщеннях, що не обігріваються, можна розраховувати на підставі усереднених коефіцієнтів.

Розподіл території України за температурними зонами із зазначенням зимових періодів надається у додатку Ж ДСТУ-Н Б Д.1.1-5:2013. Коригування нормативного часу роботи будівельних машин і механізмів та норм трудовитрат робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні будівельних машин і механізмів із застосуванням відповідних коефіцієнтів здійснюється в тих випадках, коли технологічні процеси виконуються за участю робітників, які зазнають дію зимових умов. Технологічні схеми виконання будівельних та будівельно-ремонтних робіт у зимовий період по температурних зонах країни встановлюються на підставі правил провадження і приймання робіт, технічних умов та інших нормативних джерел.

Якщо розрахунки на інші додаткові роботи, супутні виконанню будівельних робіт у зимовий період, крім розпушування мерзлих грунтів та прибирання снігу з будівельних майданчиків, складено на підставі ресурсних елементних кошторисних норм, то до прийнятих у розрахунках нормативних трудовитрат робітників-будівельників і монтажників та робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні будівельних машин і механізмів, а також до норм часу роботи будівельних машин і механізмів застосовуються коефіцієнти, наведені у пункті 5.1.3.6 ДСТУ-Н Б Д.1.1-5: 2013.

Додаткові витрати матеріальних ресурсів, спричинені їх підвищеними втратами при виконанні робіт у зимовий період, крім розпушування мерзлих ґрунтів та прибирання снігу з будівельних майданчиків, можуть визначатися за усередненими показниками, які виражені у відсотках до нормативної потреби в матеріалах по основних будівельно-монтажних роботах у таких розмірах:

 

- для щебеню, гравію, піску, баласту, цегли, розчину, бетону, гравію керамзитового - 0,5 %;
- для інших матеріалів (за винятком виробів з лісу і металу, труб, збірних будівельних конструкцій і виробів, покрівельних та лакофарбових матеріалів) - 0,2 %.

 

При взаєморозрахунках за обсяги робіт, що виконувалися у зимовий період, передбачені на це в договірній ціні кошти уточнюються на підставі довідок місцевих органів гідрометеорологічної служби випадках, передбачених пунктом 5.1.3.12 ДСТУ- Н Б Д.1.1-5:2013.

У кошторисної вартості будівництва також враховуються кошти на додаткові витрати при виконанні будівельних робіт у літній період просто неба при температурі зовнішнього повітря більш ніж 27°C у тіні. Кошти на виконання будівельних робіт у літній період визначаються за усередними відсотковими показниками від вартості будівельних робіт за підсумками глав 1-8 зведеного кошторисного розрахунку вартості об’єкта будівництва та визначені у пункті 5.2.2.2 ДСТУ- Н Б Д.1.1-5:2013.

При розрахунку розміру коштів на виконання будівельних робіт у літній період визначається розрахункова кошторисна трудомісткість додаткових робіт, пов’язаних з ускладненням виконання робіт у літній період. Ця трудомісткість обчислюється на підставі усереднених розрахункових показників, наведених у додатку Г ДСТУ- Н Б Д.1.1-5:2013.

Розмір коштів на сезонні (зимові та літні) подорожчання вартості будівельних робіт, виконуваних в умовах, за які визначено компенсації, і врахованих у складі ціни ремонтно – будівельних робіт, як правило, не повинні перевищувати кошторисного ліміту.

Відповідно СОУ42.1-37641918-085:2012 додаткові витрати при виконанні робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування у літній період просто неба з додатковим тепловим випромінюванням від покриттів з органічними в’яжучими, при взаєморозрахунках за виконані роботи з експлуатаційного утримання автомобільних доріг у літній період визначаються за усередненим відсотковим показником, який становить 0,61 %від вартості робіт з експлуатаційного утримання за підсумком глав 1 – 8 і враховуються у главі 9 зведеного кошторисного розрахунку вартості робіт за робочі дні з температурою повітря вище +27°C.

Зазначені кошти визначаються тільки на обсяг робіт, виконання яких планується в літній або в зимовий період за умов, що ці кошти є лімітом замовника для доплат відряднику при виконанні робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг. Оцінка фактичних умов мікроклімату виробничого середовища здійснюється на підставі довідок обласних центрів з гідрометеорології щодо температури зовнішнього повітря.

Замовник, виходячи з даних про тривалість робіт і терміни їх виконання, що плануються, може вирішувати питання щодо включення до кошторисної вартості будівництва додаткових витрат на виконання ремонтно – будівельних робіт у зимовий та літній періоди. Зазначене рішення надається в складі вихідних даних на проектування організації, яка розробляє інвесторську кошторисну документацію.








Дата добавления: 2016-03-04; просмотров: 815;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.