Огляд антивірусного програмного забезпечення

McAfee VirusScan v.4.5.0 (www.mcafee.com)

Для знешкодження та знищення вірусів існує безліч спеціальних програм, які так і називаються — ан­тивірусні. Ці програми бува­ють різних типів: одні призначені для виявлення пев­них вірусів, інші розпізнають будь‒які з них. Доцільно ви­користовувати як першу так і другу групу програм. Але яку б програму ви не застосову­вали, пам'ятайте, що не існує в світі антивірусу, який би га­рантував абсолютну безпеку, так само, як не існує (і ніко­ли не існуватиме) універсаль­них ліків від будь‒яких хво­роб.

Про антивірусні програми є багато літератури, тому не будемо зупинятися на їхніх назвах та розписувати їхні функції, адже їх створюють різні фірми‒конкуренти, а ми не хочемо робити рекла­му чи антирекламу будь‒якій з них. Але якби хтось із чи­тачів написав нам про анти­вірусні програми так, щоб це не виглядало як реклама або антиреклама, ми із задово­ленням надрукували б таку статтю.

Насиченість пакета McAfee VirusScan різними функціями, що інспектують, дозволяє забезпечити якісний і повний захист ПК від вірусних атак. До складу продукту входить безліч модулів, що надають можливість контролювати запуск різних файлів на жорсткому диску, електронну пошту, завантаження файлів з Internet і навіть блокувати виконання шкідливих Java‒ і ActiveX‒компонентів під час Web‒серфінгу.

Управління періодичністю запуску монітора, сканера, модуля відновлення антивірусних баз і ядра програми здійснюється з консолі управління, там же можна здійснити настройку кожної з утиліт. Якщо комп'ютер уражений завантажувальним вірусом, McAfee VirusScan дозволяє створити завантажувальну дискету з компактним сканером, що запускається з командної стрічки.

При скануванні програма споживає досить мало ресурсів, крім того, є режим запуску одночасно з включенням екранної заставки.

KAV Personal PRO 4.0.1.154 (www.kav.ru)

Не дуже давно антивірусна програма Євгенія Касперского була відома широким колам користувачів як AVP (Antiviral Protect). Зараз продукт став просуватися на ринку за назвою KAV (Kaspersky AntiVirus). KAV відрізняється максимальною функціональністю ‒ до складу пакета, крім загальноприйнятого сканера і монітора, входить також утиліта для перевірки електронної пошти і сценаріїв, модуль для створення завантажувальної дискети і ревізор диска. Для доступу до всіх утиліт використовується єдиний центр управління. Хоча треба відзначити деяку насиченість інтерфейсу різними опціями і внаслідок цього складність конфігурування для початківця.

KAV показує один із кращих результатів з виявлення і видалення вірусів, хробаків, троянських коней і, крім того, досить високу швидкість сканування. Частково така швидкість обумовлена тим, що KAV, як і більшість інших антивірусних програм, не виліковує віруси в заархівованих файлах, а тільки показує їх наявність.

До негативних характеристик продукту можна віднести хіба що досить високе споживання ресурсів, зокрема оперативної пам'яті.

Крім персональної версії для Windows, лабораторія Касперского також випускає корпоративні рішення під Windows NT/2000, UNIX, NetWare, Linux i Solaris.

Norton AntiVirus 2002 version 8.00.58 (www.symantec.com)

До достоїнств антивірусних продуктів Пітера Нортона можна віднести продуманий інтерфейс, легкість інсталяції, помірну ціну. Norton AntiVirus відрізняється великим набором різних функцій, для повного комплекту йому не вистачає хіба що ревізора дисків. Антивірусні бази поновляються через Internet, причому можна задати регулярне автоматичне поновлення.

Norton AntiVirus знищує віруси в заархівованих файлах, у той час як інші лише показують у них наявність шкідливих програм. Файли, що неможливо вилікувати, продукт автоматично поміщає в карантин. Через те що продукт змушений для кожного файла виконувати процедуру разархівації/архівації, час перевірки збільшується в кілька разів. Монітор пакета Norton AntiVirus перевіряє усю вхідну і вихідну електронну пошту. У випадку виявлення інфекції монітор автоматично намагається ліквідувати віруси, якщо ж це неможливо зробити, він блокує доступ до зараженого файла і пропонує помістити його в карантин.

DrWeb 417 (www.drweb.ru)

Досить популярна програма на просторах СНД. DrWeb 4.27 небагато уступає своєму земляку антивірусові Касперского за функціональністю. Так, до складу персональної версії входить лише монітор, поліфаг і планувальник. Поновлення антивірусних баз проходить через Internet автоматично. До складу пакета також входить компактна DOS‒версія, що легко поміщається на дискеті. DrWeb відрізнився найбільшою швидкістю сканування і низьким споживанням апаратних ресурсів. Виробник "Діалог‒Наука" пропонує також версії DrWeb 4.27 під OS/2, Novell NetWare, Linux, FreeBSD.








Дата добавления: 2016-03-04; просмотров: 600;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.