Антивірусна програма Antiviral Toolkit Pro 3.5
Антивірус ‒ програма, що знаходить і знищує віруси. Повноцінним і повнофункціональним антивірусним пакетом прийнято вважати продукти, що містять сканер, монітор, центр управління з планувальником і конфігуратором, а також модуль поновлення через Internet.
Всі ці компоненти має на озброєнні продукт лабораторії Касперського. Розглянемо версія 3.5, яка за оцінкою функціональність/вимогливість до ресурсів, на погляд авторів, має перевагу над своєю старшою версією.
До складу пакета AVP входять такі компоненти:
AVP Центр Управления ‒ керує роботою всіх утилітів пакета;
AVP Монитор ‒ здійснює перевірку файлів на наявність вірусів у режимі реального часу;
AVP Сканер ‒ здійснює перевірку файлів на наявність вірусів за запитом користувача;
AVP Автоматическое обновление ‒ утиліта для поновлення антивірусних баз, поновлення може здійснюватись з мережі Internet або з локальної папки;
AVP ScriptChecker ‒ перед виконанням на ПК скриптів (таких як VB Script, Java Script) Script Checker виконує евристичний аналіз їх коду і перевіряє їх за допомогою AVP Монитора.
Центральним компонентом пакета є Центр Управління; запускається при завантаженні Windows, є резидентною програмою, про що свідчить індикатор панелі задач. Вікно Центру Управління має такий вигляд. Вікно програми складається з трьох вкладок:
Задачи ‒ вкладка планувальника, відображається графік запуску компонентів AVP, статистичні відомості про роботу. Вкладка має панель інструментів, за допомогою якої можна вносити зміни в конфігурацію.
Компоненты ‒ виводиться перелік встановлених в системі компонентів пакета AVP.
Параметры ‒ на цій вкладці задаються параметри роботи Центру Управління.
При завантаженні Windows також запускається AVP Монитор.
На вкладці Общие AVP Монитора знаходяться кнопки, що керують його роботою, а також індикатор, що показує стан при пошуку вірусів; вкладка Обьекты дозволяє вибрати об'єкти, які будуть перевірятись на наявність вірусів; вкладка Действия дозволяє задавати дії антивірусного монітора при виявленні зараженого об'єкта; на вкладці Параметрызадаються параметри роботи монітора. Вкладка Статистика відображає інформацію про кількість перевірених об'єктів, інфікованих об'єктів, попереджень, підозр на вірус, вилікуваних об'єктів, видалених об'єктів. Вкладка О программе містить інформацію про версію програми, час останнього поновлення антивірусних баз, кількість відомих вірусів, реєстраційну інформацію, ключові файли.
При зверненні користувачем до того чи іншого файла AVP Монитор перевіряє його на наявність вірусів. Якщо їх виявлено, здійснюється спроба провести лікування (якщо ця дія задана в установках програми), після чого програма виводить повідомлення, де пропонується провести перевірку дисків ПК засобами АVР Сканера.
Параметри, що задаються перед перевіркою AVP Сканером, аналогічні компоненту AVP Монитор за виключенням вкладки Область. Тут можна задати диски, де буде проведено перевірку (вибрані диски позначаються галкою). Поряд з логічними дисками можна проводити перевірку окремих папок ‒ за це відповідає кнопка Добавить папку.
Оскільки нові віруси з'являються практично кожен день, то питання поновлення антивірусних баз стоїть досить актуально. За це відповідає компонент AVP Автоматическое обновление. Поновлення може здійснюватись як з мережі Internet, так і з локальної папки.
Дата добавления: 2016-03-04; просмотров: 584;