Основні учасники ринку цінних паперів

Учасниками фондового ринку є:

 

1. Емітенти – юридичні особи, держава, в особі уповноважених нею органів державної влади або міські ради, які від свого імені розміщують цінні папери та беруть на себе зобов’язання щодо них перед їх власниками.

2. Інвестори – фізичні і юридичні особи, які набули права власності на цінні папери з метою отримання доходу від вкладених коштів.

3. Професійні учасники фондового ринку це юридичні особи, які на підставі ліцензії провадять на фондовому ринку діяльність з надання фінансових та інших послуг у сфері розміщення, обігу та обліку прав за цінними паперами, а також управління активами інституційних інвесторів.

4. Саморегульовані організації професійних учасників фондового ринку – це неприбуткові об'єднання учасників фондового ринку, що провадять професійну діяльність на фондовому ринку з торгівлі цінними паперами, управління активами інституційних інвесторів, депозитарну діяльність (діяльність реєстраторів та зберігачів).

Професійна діяльність з торгівлі цінними паперами на фондовому ринку проводиться торговцями цінними паперами - господарськими товариствами, для яких операції з цінними паперами є виключним видом діяльності, а також банками.

Професійна діяльність з торгівлі цінними паперами включає:

1. Брокерську діяльність, згідно з якою торговець цінними паперами має право укладати цивільно-правові договори (зокрема договори комісії, доручення) щодо цінних паперів від свого імені (від імені іншої особи), за дорученням і за рахунок іншої особи.

2. Дилерську діяльність - укладення торговцем цінними паперами цивільно-правових договорів щодо цінних паперів від свого імені та за свій рахунок з метою перепродажу.

3. Андеррайтинг - розміщення (підписка, продаж) цінних паперів торговцем цінними паперами за дорученням, від імені та за рахунок емітента. У разі публічного розміщення цінних паперів андеррайтер може брати на себе зобов'язання за домовленістю з емітентом щодо гарантування продажу всіх цінних паперів емітента, що підлягають розміщенню, або їх частини. Якщо випуск цінних паперів публічно розміщується не в повному обсязі, андеррайтер може здійснити повний або частковий викуп нереалізованих цінних паперів за визначеною в договорі фіксованою ціною на засадах комерційного представництва відповідно до взятих на себе зобов'язань.

4. Діяльність з управління цінними паперами - діяльність, що проводиться торговцем цінними паперами від свого імені за винагороду протягом визначеного строку на підставі договору про управління переданими йому цінними паперами та грошовими коштами, призначеними для інвестування в цінні папери, а також отриманими в процесі цього управління цінними паперами та грошовими коштами, які належать на праві власності установнику управління, в його інтересах або в інтересах визначених ним третіх осіб. Торговець цінними паперами має право укладати договори про управління цінними паперами з фізичними і юридичними особами.








Дата добавления: 2016-02-20; просмотров: 531;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2025 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.