Аналіз композиції натюрморту
Послідовність аналізу композиції натюрморту:
1)композиційне розміщення зображення (заповнення формату);
2)композиційний центр у картинній площині (збігається чи не збігається із зоровим центром);
3)зміст постановки (сюжет);
4)передача простору, віддаленості предметів;
5)освітлення;
6)передача характеру форми предметів, їх пропорцій, розміщення в просторі;
7)виявлення конструктивної основи форми предметів;
8)виявлення об'єму предметів(перспектива і ліплення форми засобами світлотіні, тону);
9)колірне вирішення.
Т. Г. Шевченко. Дари в Чигирині. 1844 р.
Композиція інтер′єра
Інтер'єр як внутрішній простір і як жанр образотворчого мистецтва. Вираження через інтер'єр естетичних, соціальних, професійних та інших сторін епохи. Інтер'єр як частина картини, його роль у розкритті змісту твору
Інтер'єр (від франц. interier — внутрішній) — внутрішній простір будинку або будь-якого приміщення (вестибюлю, фойє, кімнати, зали). Призначення інтер'єру визначає його вирішення (розмір, пропорції і т. д.) і характер оформлення (меблі, обладнання), які служать художній виразності.
Жанр інтер'єру досягнув найбільшого розквіту в XVII ст. в ірландському і фламандському живописі.
Кожний інтер'єр, як і натюрморт, несе в собі певний ідейний зміст, естетичний настрій: парадні кімнати стародавнього палацу викликають у нас одні почуття, внутрішній вигляд простої хати — інші; приміщення бібліотеки народжують одні думки, а приміщення кухні — інші.
Інтер'єр є частиною, елементом архітектури. Він охоплює і скульптуру, і живопис, і декоративне мистецтво. Свій побут і працю людина організовує відповідно до потреб, культурного рівня і художнього смаку. Тому художники з давніх часів, зображаючи людину в інтер'єрі, відтворювали умови життя, характер, світогляд.
Зображення інтер'єра можна спостерігати як додаткове в сюжетній тематичній картині. У творах на тему інтер'єра, як і в інших жанрах, глядач бачить правдиве відтворення життя людини.
Характер інтер'єра відбиває епоху, рівень розвитку матеріальної культури, домінуючий в архітектурі стиль. Часто інтер'єр без слів розповідає про смак господаря кімнати, обстановка заводського цеху говорить про рівень технічного прогресу. Розміщення вікон і дверей, їх розмір і форма, розпис стін і стелі, малюнок паркетної підлоги, візерунок і колір штор, оббивка меблів — все це є цікавим для відтворення епохи.
Дата добавления: 2016-02-11; просмотров: 1658;