Радіонуклідні методи дослідження

Ці методи дослідження засновані на внутрішньовенному введенні речовини з радіоактивною міткою, що доставляється до серця або крупних судин. Випромінення реєструють за допомогою гамма-камери. На послідовно виконаних серійних знімках візуалізуються камери серця, міокард, що дозволяє зробити висновки про рівень перфузії, пошкодження серцевого м'яза внаслідок некрозу або рубця.

Радіонуклідна вентрикулографія проводиться за допомогою внутрішньовенного введення еритроцитів, мечених технецієм-99. Отримана інформація реєструється на сцинтиграфі з програмним забезпеченням. Отримані ангіокардіограми надають можливість для аналізу регіональної та загальної функції міокарду лівого шлуночка у хворих на ішемічну хворобу серця, встановити фракцію викиду, стан коронарного кровообігу. Особливо важливим є визначення зон гіпо- або акінезії міокарду після перенесеного інфаркту міокарду.

Сцинтиграфія міокарду здійснюється радіоактивним талієм, введеним внутрішньовенно, з поступовою циркуляцією в коронарних артеріях. Током крові талій доставляється до клітин міокарду, проникає через мембрану міоцитів та накопичується в них. Реєстрація сцинтиграм надає можливість для аналізу ступеня перфузії міокарду, тому що при оклюзії коронарної судини ділянка серця менше постачається кров'ю і слабо накопичує талій. Ділянка серця, яка не отримує кров, не сприймає талій, і тому виглядає на сцинтиграмі у вигляді «холодної» плями, що свідчить про гострий інфаркт міокарда або рубцові поля. Таким чином виявляються локальні зміни коронарного кровообігу, порушення постачання серцевого м'яза, зони інфаркту міокарда або постінфарктний кардіосклероз.

 

Контрольні питання

1. Діагностичне значення електрокардіографії. Принцип реєстрації ЕКГ.

2. Нормативи електрокардіограми здорової людини.

3. Аналіз електрокардіограми: ритм, джерело водія ритму, вольтаж, частота серцевих скорочень; визначення, діагностичне значення змін даних показників.

4. Електрична вісь серця: поняття, методи визначення та діагностичне значення.

5. Ознаки гіпертрофії різних відділів серця: передсердь, шлуночків.

6. ЕКГ-ознаки порушення автоматизму серця.

7. ЕКГ-ознаки порушення збудливості серця: екстрасистолія, пароксизмальна тахікардія.

8. ЕКГ-ознаки блокади серця: атривентрикулярної, ніжок пучка Гіса.

9. Ультразвукова діагностика: принцип методу, діагностичне значення при ураженні клапанного апарата, ішемічної хвороби серця, уродженої патології.

Тест-контроль








Дата добавления: 2016-02-09; просмотров: 960;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.