Техніка реєстрації ЕКГ

1. Умови: дослідження проводити після 10-15 хвилин відпочинку не раніше ніж через 2 години після прийому їжі. Кушетку необхідно розташувати на відстані не менш 1,5-2 м від електропроводки й екранування. Реєстрацію ЕКГ проводять у положенні хворого лежачи на спині, що дозволяє досягти максимального розслаблення м'язів. Хворий повинен бути роздягнений до пояса, гомілки й стопи звільнені від одягу.

2. Накладання електродів: на внутрішні поверхні нижньої третини передпліч і гомілок пластинчасті електроди за допомогою гумових стрічок, на поверхню грудної клітки – гумові груші-присоски. Для поліпшення якості запису ЕКГ і зменшення наведених струмів варто забезпечити гарний контакт електродів зі шкірою:

– попередньо знежирити шкіру спиртом у місцях накладення електродів;

– при значному оволосінні – змочити контактні місця мильним розчином;

– під електроди покласти марлеві прокладки, змочені 10 % розчином хлориду натрію або покрити електроди спеціальною струмопровідною пастою. У цей час використовують електродну пасту або шкіру в місцях накладання електродів рясно змочують фізрозчином.

3. Підключення електродів до електрокардіографа проводиться у відповідність із маркуванням вхідних проводів:

права рука – червоний,

ліва рука – жовтий,

ліва нога – зелений,

права нога – чорний (заземлення),

грудний електрод – білий.

При наявності 6-канального електрокардіографа, що дозволяє одночасно реєструвати ЕКГ в 6 грудних відведеннях, використається таке маркування проводів:

V1 – червона; V2 – жовта;

V3 – зелена; V4 – коричнева;

V5 – чорна; V7 – синя або фіолетова.

4. Калібрування напруги й установка швидкості стрічкопротягувального механізму для стандартизації посилення сигналу. Перемикач відведень установлюють у положення "0". За допомогою кнопки "1 mV" на вхід подають напругу в 1 мВ і регулюють відхилення реєструючої системи, на 10 мм; тобто напруга в 1 мВ повинна викликати реєстрацію сигналу 10 мм. Звичайна швидкість руху стрічки 50 або 25 мм/с.

5. Запис ЕКГ здійснюється при спокійному диханні, використовуючи перемикач відведень. Спочатку реєструється ЕКГ у стандартних відведеннях (І, ІІ, ІІІ), запис у посилених відведеннях від кінцівок (aVR, aVL, aVF) і грудних відведеннях (V1-V6). У кожному відведенні реєструється не менш 4 серцевих циклів (при швидкості 50 мм/с).

Для діагностики порушень ритму використовують меншу швидкість (25 мм/с) з метою більш тривалого запису ЕКГ.

6. Оформлення ЕКГ. Відразу після закінчення реєстрації на паперовій стрічці записують прізвище, ім'я, по батькові і вік пацієнта, вказують час і дату дослідження, номер історії хвороби (амбулаторної карти), підписують відведення.

 

 








Дата добавления: 2016-02-09; просмотров: 1796;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.