Органи і функції управління науково - технічним прогресом.
Науково - технічний прогрес (НТП) - це безперервне вдосконалення засобів виробництва, впровадження прогресивних технологій, організації виробництва, праці та управління. Основні напрями НТП такі: механізація, електрифікація і автоматизація виробництва, впровадження інтенсивних та ресурсозберігаючих технологій, виведення нових сортів с.-г. культур і порід тварин, раціоналізація господарського механізму і управління виробництвом, наукова меліорація земель, підвищення кваліфікації і культурно - технічного рівня робітників, використання дизайну, гуманізація умов праці тощо.
Управління НТП включає розробку наукових програм, визначення виконавців, фінансування програм, проведення науково - дослідної роботи, виробничу перевірку розробок, освоєння науково - виробничого потенціалу, оцінку результатів.
Створення системи управління НТП в Україні включає державні господарські і громадські організації. До державних органів управління НТП належать Верховна Рада України, Кабінет міністрів України. До складу Кабінету міністрів входять галузеві міністерства і міжгалузеві органи Управління. Вони визначають основні приоритетні напрями розвитку науки і техніки, розробляють організаційний та економічний механізм управління науково - дослідною роботою; виділяють фонди фінансування і кредитування; організовують і проводять підготовку кадрів; координують міжнародні взаємовідносини щодо прискорення НТП тощо.
В АПК управління НТП здійснює Міністерство АПК України та Українська Академія аграрних наук, яка входить до його складу, яка здійснює наукове і організаційне керівництво. До складу УААН входять науково дослідні інститути, селекційні центри, дослідні станції тощо. Науково - виробничу раду Міністерства АПК очолює Президент УААН. В УААН є відділення по наукових напрямах, які очолюють академіки та відділ пропаганди і освоєння науково -виробничого потенціалу. В кожній області на базі інститутів та обласних дослідних станцій створені Цент чи наукового забезпечення АПК області, в окремих областях - галузеві асоціації.
В обласних органах управління АПК є відділи по впроваджено у виробництво досягнень науки і передового досвіду. Цілеспрямованість впроваджувальної роботи забезпечується в основному на основі розробки цільових програм (зерно, м'ясо, молоко, виробництво свинини та ін.)
До складу центру наукового забезпечення АПК області входять науково - дослідні, конструкторські, проектні заклади, вузи, виробничі об'єднання та ін. організації.
Дата добавления: 2016-02-09; просмотров: 497;