Організація будівельного майданчика
Найбільш перспективним рішенням проблем по потокової організації робіт на будівельному майданчику, особливо в умовах щільної навколишньої забудови, є використання технології комп'ютерного інформаційного моделювання будівлі BIM.
В сучасних умовах реконструкція проводиться все частіше в умовах щільної навколишньої забудови. При цьому межі ділянки можуть практично збігатися з периметром будівлі.
Недоліки організації реконструкції на об’єктах в умовах щільної забудови:
- продуктивність праці робітників знижується на 25 ... 30% через велике число вимушених простоїв,
- збільшення відстані доставки матеріалів,
- неможливості застосування деяких видів техніки,
- обмеженості,
- необхідності виконання складних робіт з розбирання та заміною конструкцій,
- питома вага заробітної плати може підвищуватися на 30 ... 45%,
- експлуатаційні витрати на засоби механізації збільшуються в 1,5 ... 2 , 5 рази,
- питома собівартість робіт підвищується до 15%.
Вирішити проблему проектування організаційних заходів на будмайданчику та їх оперативно відстежувати дозволяє використання технології комп'ютерного інформаційного моделювання будівлі BIM.
Як вже відомо, сучасна BIM-технологія - це цілий комплекс різноманітної інформації про будівлю (тривимірна комп'ютерна модель будівлі, плани і розрізи, вузли, робочі креслення будівельних конструкцій, специфікації, кошториси, відомості, календарні плани, графіки поставок і т.п.) . Причому всі ці елементи загальної моделі рівноправні, взаємопов'язані і взаємозалежні.
Такий взаємозв'язок всіх інформаційних елементів загальної інформаційної моделі будівлі дозволяє:
- адекватно відображати поточний стан будівлі,
- оперативно вносити зміни технологічного та організаційного характеру не тільки на стадії проектування, але і в процесі його зведення.
Тобто, інформаційно моделюється не тільки сама будівля, а й процес його зведення з усіма можливими змінами по ходу виконання робіт, і навіть подальшої експлуатації, включаючи технічне обслуговування, ремонти та реконструкції і навіть можливий знос або надзвичайні ситуації та події (пожежі, підмиви підстави і т.п.).
Ці можливості настільки практичні, що набувають все більшого поширення в зарубіжному будівництві. Наприклад, спостерігається активне зростання кількості будівельних фірм США, що використовують BIM-технології: у 2007 р - 28%, в 2009 р - 48%. У Великобританії державні замовлення на будівництво отримують тільки фірми, які освоїли BIM-технологію.
Використання BIM-технології в організації будівельного майданчику дає:
- значно скоротити технічні помилки,
- оперативно представити об'єктивні дані про будівництво на будь-якому етапі зведення будівлі,
- створює найкращі умови для обгрунтованого прийняття організаційних і технологічних рішень.
Головними перевагами BIM-технології є об'єктивність, наочність і висока схильність до моделювання процесу зведення будівлі.
Лекция № 10
Дата добавления: 2016-02-02; просмотров: 1265;