Вхід до будівлі чи споруди

Вхід до будівлі, у внутрішнє приміщення або в замкнуту ділянку зовнішнього простору включає акт проникнення крізь вертикальну площину, що відокремлює один простір від іншого, розділяє « тут » і « там » (рис. 3.28).

Ця дія може бути відзначена більш вишуканими способами, ніж просто пробити в стіні отвір. Його можна влаштувати і в уявлюваній площині, позначеній двома підвалинами з верхньою поперечною балкою. У ситуаціях, коли бажана більш візуальна й просторова єдність між двома просторами, досить перепаду в рівнях, щоб поріг, що утворився, визначив перехід з одного місця в інше.

 

Рис. 3.28. Напрям руху при вході до будівлі  

 

 

У звичайній ситуації, коли простір захищається стіною, входом служить стінний проріз. Йому можна надати різну форму ― від простого отвору в стіні до архітектурно розробленого та оздобленого порталу (рис. 3.29).

Рис. 3.29. Варіанти входів до будівлі    

 

Незалежно від форми простору, до якого веде вхід, і форми його елементів, вхід найкраще влаштовувати в реальній або уявній площині, перпендикулярній напрямку підходу (рис. 3.30).

 

 

 


За формою входи можна розділити на такі категорії: заглиблений та виступаючий вхід; вхід, що не порушує цілісності стінної поверхні й при бажанні легко маскується. Виступаючий вхід утворює перехідний простір, «декларує» свою функцію, а також утворює критий притулок. Те ж саме можна сказати й про заглиблений вхід, який включає до просторового об’єму споруди частину зовнішнього простору (рис. 3.31).

 

 


Входи кожної згаданої категорії можуть мати форму, або подібну із внутрішнім простором, даючи про неї попереднє подання, або контрастну, підкреслюючи тим самим межі й індивідуальність просторового об’єму (рис. 3.32).

 

 

Рис. 3.32. Схеми входів до будівель  

 

 


Що стосується розташування, вхід можна зробити у центрі фронтальної площини споруди або змістити із центра, створивши локальну симетрію щодо прорізу. Розташування прорізу відносно форми внутрішнього простору визначає конфігурацію проходу, а також траєкторію подальших внутрішніх переміщень (рис. 3.33).

Вхід можна візуально підкреслити такими способами:

– понизити, розширити або звузити проріз;

– заглибити або зігнути вхідну частину;

– декоративно оформити проріз.

 

 

Рис. 3.33. Варіанти розташування входів  









Дата добавления: 2016-01-26; просмотров: 975;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.