Норми поведінки у міському та міжміському транспорті.

У сучасному світі з'явилося багато видів транспорту, які були недоступні нашим предкам, але загалом їх можна поділити на 2 групи: міський транспорт і міжміський.

Міський транспорт - це маршрутні таксі, трамваї та тролейбуси. Привході та виході з цих видів транспорту прийнято пропускати вперед людей похилого віку, інвалідів, жінок та дітей, а також допомагати, якщо вони потребують допомоги. Сидячі місця в салоні також в першу чергу повинні займати вищеперелічені групи людей, тому якщо ви сидите, але помітили, наприклад, стареньку бабусю, то обов'язково потрібно звільнити місце і ввічливо його їй запропонувати.

Міжміський транспорт - це автобуси, поїзди та літаки. В першу чергу на такі види транспорту потрібно приходити вчасно або найкраще завчасно. Своїм запізненням ви створите не тільки незручності пасажирам, а можете і взагалі не встигнути. Зазвичай в міжміському транспорті місця розписані за білетами, в іншому ж випадку потрібно дотримуватись правил першочерговості описаних вище. Швидше поїздка пройде якщо зайняти себе розмовою з попутниками, але якщо вони не мають бажання розмовляти, то не надокучайте їм своїми розмовами в дорозі.

В літаку обов'язково потрібно дотримуватись всіх правил безпеки, як то заборона на куріння чи на використання мобільних телефонів. Слухайтесь всіх порад екіпажу та не порушуйте етикету. Старайтеся уникати порушення спокою інших пасажирів, тому, наприклад, спів чи скандал неприпустимі. Після польоту ввічливо буде подякувати проважаючому вас екіпажу за успішний політ.

Особливою категорією правил етикету в дорозі є правила етикету за кермом. Без автомобілів сьогодні важко уявити своє життя, вони використовуються як в місті так і в дальніх поїздках за місто. Але уявіть, що би було, якби всі ці авто рухались без будь яких правил. Тому в першу чергу потрібно дотримуватись правил дорожнього руху. Якщо ви хочете порядку на дорогах, то варто починати з себе. Обов'язково уступайте дорогу автомобілям з спецсигналами, кожна секунда їхньої затримки може коштувати комусь життя. Допомагайте іншим учасникам руху. Якщо ви бачите що хтось не може виїхати з повороту, парковки, чи зробити інший складний маневр, то пригальмуйте, мигніть фарами та зробіть жест рукою. Ви також можете попасти в таку ситуацію, тому якщо вам хтось допоміг то подякуйте йому аварійною сигналізацією або вдячним жестом рукою.

Протипожежна безпека в місцях проведення туристсько-краєзнавчих заходів.

Місце для багаття

Майданчик для багаття вибирають на відкритому, але захищеному від вітру і безпечному місці, бажано біля води. Слід робити це на майданчиках, які вже використовували з цією метою, або на старих вогнищах. Саперною лопаткою знімають дерен із місця, обраного для багаття. У крайньому разі для цього застосовують сокиру. Усе сухе листя, гілки, траву, які можуть загорітись, варто відгребти від багаття на відстань 1-1,5 м.








Дата добавления: 2015-11-28; просмотров: 822;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.