Без дозволу вчителя забороняється учням заходити у спортзал і перебувати у спортивному залі.
2.1. Учні заходять у спортивний зал, виходять на спортивний майдан-
чик у спортивному взутті та спортивній формі, відповідно до пори року
і погодних умов. Заходити у спортивний зал у брудному взутті заборо-
няється.
2.2. Після дзвінка на урок, по команді вчителя, учні шикуються в
спортивному залі, на спортмайданчику.
2.3. Без дозволу вчителя учням забороняється користуватися спор-
тивним обладнанням та інвентарем.
2.4. Не дозволяється учням виконувати вправи на спортивних при-
ладах (снарядах) без присутності і страхування вчителя, а також маючи
на собі різного виду прикраси. Не дозволяється приносити речі, які не
потрібні на уроці або заважають його проведенню.
2.5. Учні зобов'язані берегти шкільне спортивне обладнання та
спортінвентар, не псувати його, не смітити, не приносити продукти
харчування у спортзал.
2.6. Під час виконання вправ на спортивних приладах (снарядах) учні
зобов'язані бути дисциплінованими, уважними, точно виконувати
вказівки вчителя.
2.7. Без команди вчителя не переходити від одного приладу (снаряда)
до іншого.
2.8. При виконанні вправ потоком необхідно дотримуватися належ-
ного інтервалу, не штовхатися, не зупинятися, не ставити підніжок.
2.9. Під час проведення занять з метання не можна перебувати в зоні
кидка, перетинати цю зону. Не можна повертатися спиною до напряму
польоту об'єкта метання. Забороняється виконувати метання без дозволу
і відома вчителя.
2.10. При виконанні вправ на спортивних приладах (снарядах)
необхідно знаходитись на безпечній відстані від місця виконання, не зава-
жаючи один одному, дотримуватись правил техніки безпеки та санітарно-
гігієнічних вимог.
2.11. Забороняється користуватися несправним спортивним інвен-
тарем та обладнанням.
2.12. Учні повинні вміти правильно виконувати і страхувати один
одного під час виконання фізичних вправ та елементів.
2.13. Учні зобов'язані підтримувати чистоту та порядок у спортзалі,
роздягальнях, на спортмайданчику.
3. Учні зобов'язані попередити вчителя:
1) про наявність документів про звільнення після хвороби;
2) про погане самопочуття;
3) якщо вийшло з ладу спортивне обладнання;
4) про травмування під час уроку.
4. У випадку отримання травми попередити вчителя, надати медичну
допомогу, якщо необхідно викликати швидку медичну допомогу за
телефоном 103, а у випадку пожежі - викликати пожежну службу за теле
фоном 01.
5. Після закінчення уроку учні прибирають робоче місце, переодяга-
ються і організовано виходять із спортивного залу.
Безпечні умови організації екскурсій.
Загальні положення
1.1.Інструкція з безпеки життєдіяльності учнів під час туристично-екскурсійних, групових перевезень автомобільним транспортом поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу під час проведення туристично-екскурсійних, групових перевезень учнів автомобільним транспортом.
1.2.Інструкція розроблена на основі Постанови Кабінету Міністрів України «Про правила подання послуг пасажирам автомобільним транспортом» від 29.01.2003 р. № 141.
1.3.Безпечні умови перевезень учнів автомобільним та залізничним транспортом забезпечують транспортні організації, які несуть повну відповідальність за технічний стан транспорту, його експлуатацію та закріплення дисциплінованих і висококваліфікованих водіїв, які мають стаж керування транспортним засобом більш ніж три роки.
1.4.Перевезення організованих груп дітей здійснюється на підставі договору разового перевезення (який укладається не пізніше ніж за 48 годин до виконання перевезення) або довгострокового договору.
1.5.Перевезення організованих груп дітей виконується тільки у світлу пору доби і за сприятливих погодних умов.
1.6.Візуальна інформація на автобусі наноситься на попередньому трафареті надписом червоною фарбою «На замовлення», спереду і позаду автобуса розпізнавальний знак «Діти».
1.7.Кількість дітей при перевезенні автобусом не повинна перевищувати кількість місць для сидіння.
1.8.У салоні автобуса мають бути позначені місця розташування аварійних виходів із зазначенням способу їх відкриття, вогнегасника, аптечки та кнопки екстреної зупинки.
1.9.Перевезення організованих груп дітей колоною з п'яти і більше автобусів узгоджується замовником з органами Державтоінспекції.
1.10.При отриманні дозволу на екскурсію відповідальний за організацію та проведення екскурсії повинен подати у відділ освіти такі документи:
* наказ по навчально-виховному закладу, в якому вказується термін, місце, маршрут екскурсії, кількість дітей, в якому класі вони навчаються, хто супроводжує (з розрахунку 1 дорослий на 10 дітей, медсестра на 30 і більше дітей), визначені відповідальні за збереження життя і здоров'я дітей;
* списки дітей, завірені підписом директора і печаткою навчально-виховного закладу, з відміткою про стан здоров'я кожного учня (з поміткою лікаря «за станом здоров'я всі учні групи допускаються до екскурсійної поїздки»), підписом кожної дитини про те, що вона ознайомлена з правилами поведінки і технікою безпеки під час поїздки;
* страховий поліс;
*програму маршруту з погодинною розбивкою;
* договір про взаємні зобов'язання сторін
навчально-виховного закладу і перевізника;
*подання навчально-виховного закладу з проханням дати дозвіл на екскурсію.
1.11.Допущені до екскурсії учні не повинні мати при собі предметів і речовин, що можуть створити небезпеку під час перевезення.
1.12.Усі учасники навчально-виховного процесу повинні знати правила надання першої (долікарської) допомоги при характерних ушкодженнях, мати необхідні знання і навички користуванням медикаментами.
2. Вимоги безпеки учнів лід час туристично-екскурсійних перевезень автобусами
2.1. Вимоги безпеки перед початком туристично-екскурсійного, групового перевезення учнів автомобільним транспортом.
2.1.1.Перед туристично-екскурсійними, груповими поїздками автомобільним транспортом чітко визначити маршрут поїздки, дату вибуття та прибуття, час поїдки та висадки в автобусі, назви зазначених зупинок.
2.1.2.Повторити правила дорожнього руху та правила перебування дітей в автомобільному транспорті.
2.1.3.Чітко виконувати вимоги педагога або класного керівника, керівника екскурсійної групи.
2.1.4.Починати посадку, висадку в автомобільному транспорті тільки за командою педагога або класного керівника, керівника групи. Самостійне пересування в автобусі без дозволу дорослих забороняється.
2.1.5.Перевірити наявність у водія аптечки, вогнегасника та перших засобів допомоги у випадку надзвичайної ситуації.
2.1.6.Керівник групи повинен мати із собою похідну аптечку.
2.1.7.Перевозити дітей на відкритих вантажних автомобілях забороняється.
2.1.8.Керівник групи, педагог або класний керівник повинен провести бесіду з дітьми, ознайомити їх з правилами поведінки та правилами безпеки життєдіяльності під час поїздки автобусом, з відповідним оформленням запису в «Журналі інструктажів».
2.1.9.Перед початком руху автобуса керівник групи, педагог або класний керівник повинен перевірити, згідно зі списком, наявність дітей на місцях.
2.1.10. Забороняється залишати ручну поклажу та власні речі без догляду. У разі виявлення пропажі речей негайно сповістити педагога або класного керівника чи керівника групи.
2.2. Вимоги безпеки під час проведення туристично-екскурсійних перевезень учнів автобусами.
2.2.1. Перед посадкою в автобус бути на місці призначення за 15 хвилин, відмітити свою присутність у педагога або класного керівника чи керівника групи.
2.2.2.Якщо ви з певних причин не встигаєте на час призначення, слід зателефонувати педагогу або класному керівнику або керівнику групи та повідомити про своє запізнення (відсутність) завчасно.
2.2.3.Визначте попередньо своє місце в автобусі і при посадці спокійно займайте його. При посадці та висадці забороняється штовхатись, стрибати на сходинках, бігти на вільні місця в салоні автобусу.
2.2.4.Якщо у вас завеликий багаж, перед посадкою слід залишити його у відведеному багажному відділенні автобусу.
2.2.5.Перед початком руху автобусу визначити свою присутність під час переклички педагога або класного керівника, керівника групи.
2.2.6.Забороняється пересуватися під час руху в автобусі без дозволу педагога або класного керівника, керівника групи, виходити під час зупинки автобусу, висовуватися з вікон, викидати сміття та речі з вікон.
2.2.7.Якщо ви себе погано відчуваєте, слід негайно повідомити про це педагога або класного керівника, керівника групи. У жодному разі не вживати самостійно ніяких медичних препаратів. Усі медичні препарати повинні знаходитися в керівника групи.
2.2.8.Під час поїздки голосно не розмовляти, не кричати, не стрибати, не бігати, не вмикати радіо, музичні приймачі, мобільні телефони — це може відволікти водія.
2.2.9.Поводити себе під час поїздки чинно: жодного сміття не повинно залишатися; жувати жуйки та лускати насіння категорично забороняється. Уникати травмонебезпечних ситуацій, не заважати іншим пасажирам.
2.2.10.Якщо під час поїздки відбулась організована зупинка, не відходити далеко від автобусу. Уважно слухати команди педагога або класного керівника, керівника групи. Після зупинки відмітити себе під час перевірки. Якщо ви побачили, що відсутній ваш сусід за місцем, слід негайно повідомити педагога або класного керівника, керівника групи.
2.2.11.У разі використання громадського транспорту посадку в нього здійснювати групами під керівництвом вихователя, наставника класу, керівника групи через задні двері: спочатку учні, а потім керівник групи. У такому ж порядку здійснюється висадка дітей через передні двері.
2.2.12.Здійснювати посадку і висадку тільки після повної зупинки транспортного засобу, на посадковому майданчику, а за його відсутності — з боку тротуару або узбіччя.
2.2.13.Проходити до і від транспортного засобу організованою групою тільки тротуарами чи пішохідними доріжками, а у випадку їхньої відсутності — краєм проїзної частини дороги, тільки у світлу пору доби.
2.2.14.Вживання їжі в дорозі організовується для всіх учнів у певний час, встановлений керівником групи за розпорядком дня. Забороняється брати в дорогу продукти, що швидко псуються (варені ковбаси, січені м'ясні страви, заправлені майонезом салати тощо).
2.2.15.Під час поїздки на автомобільному транспорті всі повинні дотримуватися правил санітарно-гігієнічної, санітарно-протиепідемічної та пожежної безпеки. Усі учасники екскурсійно-туристичної, групової поїздки на автомобільному транспорті не повинні мати при собі колючо-ріжучих, вогненебезпечних та інших предметів і речовин, що можуть створити небезпеку під час перевезення.
2.2.16.Після приїзду в пункт призначення першими за командою педагога або класного керівника, керівника групи залишають автобус ті, хто сидів на задніх місцях. Потім виходять ті, хто сидів на передніх. Хлопці подають руку дівчатам, допомагають їм вийти. У жодному разі не штовхатися, не поспішати. Уважно оглянути своє місце: чи не забули свої речі.
2.2.17.Після висадки з автобусу вишикуватися біля нього. Без команди педагога або класного керівникакерівника групи дорогу не переходити, нікуди не відходити, зазначити свою присутність під час переклички керівника за списком.
2.2.18.На місце призначення йти разом із педагогом або класним керівником або керівником групи, рух у колоні здійснювати чітко й організовано. При переході автодороги дочекатись, поки педагог або класний керівник перекриє рух машин і подасть команду.
2.3. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів після закінчення туристично-екскурсійних, групових перевезень автобусами.
2.3.1.Вишикуватися для остаточної перевірки наявності учнів після повернення до зазначеного місця.
2.3.2.Забороняється без дозволу педагога або класного керівника, керівника групи залишати групу, без дозволу добиратися додому.
2.3.3.Рух додому здійснюється за обговореним маршрутом з дотриманням правил дорожнього руху.
Дата добавления: 2015-11-28; просмотров: 1544;