Особливостi перевезення нафтопродуктiв (Доповнення)
Нафтопродукти належать до категорії небезпечних речовин i тому особливостi органiзацiї транспортного процесу визначаються правилами перевезення небезпечних вантажiв. Основні обсяги перевезення нафтопродуктiв здiйснюються з нафтобаз до паливороздавальних колонок та промiжних пунктiв їхньоrо зберiгання або до мiсць заправляння паливом рiзних транспортних засобiв (лiтаки, автомобiлi, трактори та iн.).
Рiдке паливо вiдвантажується споживачам партiями, якi супроводжуються єдиним документом (паспортом) про якiсть. У документi зазначається: найменування пiдприємства-постачальника, вид нафтопродукту, марка, номер партiї i транспортної одиницi, а також показники якостi даної продукцiї, нормовані встановленим стандартом, i результати випробування даноrо нафтопродукту. Рiдке паливо перевозять yciмa видами транспорту: трубопровiдним, рiчковим, залiзничним, автомобiльним i, в особливих випадках, повiтряним. На ємкостях ставлять попереджувальнi написи: "Вогненебезпечно", "Етиловий бензин" для свiтлих нафтопродуктiв, i "Отрута" для отруйних нафтопродуктiв.
Рiдке паливо приймають за масою чи зважуванням за об'ємом i щiльнiстю (густиною). За вiдсутностi паспорта на паливо, що надiйшло, вантажоодержувач зобов'язаний визначити його якiсть у лабораторiї.
Для зберiгання палива використовують металевi чи залiзобетоннi резервуари, горизонтальнi або вертикальнi, пiдземноrо чи надземноrо типу. Заповнення резервуару повинно бути максимальним для зменшення витрат на випар. Заправлення повинно здiйснюватись тiльки закритим способом (через шланг). Гарантiйнi термiни зберiгання для автомобiльноrо бензину i дизельного палива 5 pоків, авiацiйноrо бензину 2 роки з дня виготовлення, а пiсля закiнчення цьоrо терміну варто знову перевiрити якiсть нафтопродукту на вiдповідність вимогам стандартів.
Бензин, мазут та iншi рiдкi палива є вибухонебезпечними, легкозаймистими горючими рiдинами, їхні пари отруйнi для людини. Тому в мiсцях їхнього зберirання потрiбно суворе дотримання правил безпеки. До роботи з рiдким паливом допускаються тiльки особи, що пройшли iнструктаж з технiки безпеки. Нафтобази i склади повиннi мати справну i безпечну електропроводку й бути обладнанi необхiдними засобами пожежогасiння, резервуари для зберiгання повиннi бути заземленi. На їх територiї категорично забороняється палити, користуватися відкритим вогнем чи інструментом, що дaє при ударі іскру.
При низьких температурах в' язкiсть рiдкоrо палива значно зростає, тому перекачування його з ємкостей по трубопроводах вимагає пiдirpiву.
Для перевезення нафтопродуктiв здебiльшоrо використовуються автомобiльнi цистерни. Залежно вiд призначення автомобiльнi цистерни подiляються на транспортні та паливороздавальні (паливозаправочні).
Автомобiльнi цистерни ємнiстю до 5000 л роздiленi переrородками, якi
зменшують iнерцiйнi сили, що виникають пiд час гальмувань, на поворотах, а також запобirають емульсуванню рiдини.
Дата добавления: 2015-12-26; просмотров: 1104;