Автомобілі-самонавантажувачі і контейнеровози(доповнення).

Автомобілі-самонавантажувачі, забезпечують перевезення і механізацію завантаження і вивантаження різних штучних або затарених сипучих вантажів. Вони обладнані спеціальними пристроями і механізмами, привід яких здійснюється від двигуна автомобіля.

За типом вантажно-розвантажувального обладнання автомобілі-самозавантажувачі бувають із стріловидними кранами, з гойдаючими порталами, вантажопідйомними бортами, рамою, що нахиляється, і з зйомними кузовами.

Автомобілі-самонавантажувачі із стріловидними кранами служать для перевезення універсальних автомобільних контейнерів. Вони можуть завантажувати і розвантажувати тарні вантажі як на своїй платформі, так і на платформах поруч розташованих автотранспортних засобів. Вони являють собою бортові автомобілі, обладнані гідравлічними кранами, які згортаються в транспортному положенні. Конструкції кранів і їх гідравлічних приводів аналогічні і відрізняються тільки розмірами вузлів. Крани поворотні, консольного типу, встановлюються на рамі автомобіля між кабіною і вантажним кузовом. Вантажопідйомність кранів складає 0,5-1,5 т. Час вантаження або розвантаження одного контейнера не перевищує 1-1,5 хв.

Автомобілі-самонавантажувачі з порталами, що гойдаються (рис. 11.4, а) призначені для перевезення універсальних контейнерів Міністерства … (маса 2,5 т). Завантаження та вивантаження контейнерів проводяться за допомогою порталів, якими обладнані бортові автомобілі і автомобілі-фургони. Портал шарнірно сполучений з підлогою кузова автомобіля і має гідравлічний привід. При завантаженні контейнер закріплюється у верхній частині порталу, який, нахиляючись вперед до кабіни автомобіля, опускає його на підлогу кузова. Вивантаження контейнера відбувається у зворотній дії. За допомогою гідравлічного приводу здійснюється не тільки підйом і опускання порталу з вантажем, але і фіксація його в будь-якому проміжному положенні.

Портали, що гойдаються, більш прості по конструкції, ніж стріловидні крани, і мають меншу власну масу. Вони забезпечують прискорення процесу завантажувально-розвантажувальних робіт. Так, час вантаження чи розвантаження одного універсального контейнера не перевищує 3 хв. Проте портали, що гойдаються, виконують вантаження і вивантаження контейнерів тільки зі сторони заднього борту кузова і не забезпечують їх розміщення в будь-якому місці кузова.

Автомобілі-самонавантажувачі з вантажними бортами забезпечують вантаження і розвантаження штучних або затарених вантажів масою одного місця від 100 до 1000 кг. Вантажопідйомними бортами звично обладнуються бортові автомобілі і автомобілі-фургони, вантажопідйомність яких більше 2,5 т. Вантажопідйомним є задній борт кузова. Привід цього борту забезпечує його горизонтальне положення при підйомі від рівня землі до рівня підлоги кузова і навпаки - при опусканні. В транспортному положенні вантажопідйомний борт, закритий. У тих випадках, коли кузов автомобіля не має бортів, вантажопідйомний борт виконується у вигляді знімного горизонтального майданчика, розміри якого дещо менші борта кузова автомобіля. Привід вантажопідйомного борту може бути механічним, гідравлічним або комбінованим. Переміщення вантажопідйомного борту відбувається по вертикальних направляючих стійках або за допомогою шарнірного паралелограма. Вантажопідйомність вантажопідйомного борту складає 0,5-1,0 т, вантажна висота 1,2-1,4 м, час підйому та опускання вантажу 7-20 с.

 

Рисунок 11.5 - Автомобілі-самонавантажувачі:

а – з порталом, що гойдається; б – із зйомним кузовом.

Застосування автомобілів-самозавантажувачів із вантажопідйомними бортами значно підвищує їх продуктивність і знижує собівартість перевезень за рахунок різкого скорочення втрат часу на простої при завантаженні і вивантаженні. При цьому створюються умови для кращого збереження вантажів, що перевозяться.

 

 

Рисунок 11. 6 - Напівпричепи-контейнеровози:

а – для перевезення середньотонажних контейнерів (ЦКТБ-А441);

б – для перевезення великовагових контейнерів (ЧМЗАП-9991).

Автомобілі-самозавантажувачі із зйомними кузовами призначені для перевезення промислових, будівельних, сільськогосподарських вантажів з механізованим зняттям і встановленням навантажених кузовів. Знімні кузови легко і швидко відділяються від шасі автомобіля і встановлюються на опори або поверхню дороги для виконання завантажувально-розвантажувальних робіт і тимчасового зберігання вантажів. Знімними кузовами можуть бути бортові платформи, самоскидні кузови, фургони і цистерни, які часто обладнуються спеціальними опорними стійками, що регулюються по висоті. Вони також обладнані пристроями і механізмами для виконання вантажно-розвантажувальних робіт. Знімні кузови закріплюються на шасі автомобілів за допомогою поворотних фіксуючих пристроїв (замків).

Автомобілі із знімними кузовами часто бувають обладнані рамою-порталом, що гойдається (рис.11.5 а), що має гідравлічний привід. Для перевезення знімних кузовів контейнерів використовуються автомобілі-самонавантажувачі з рамою, що нахиляється, яка має гідравлічні підйомні мехзнізми.

Застосування автомобілів-самонавантажувачів із знімними кузовами суттєво скорочує час їх простою під вантаженням і розвантаженням, значно знижує собівартість перевезень і скорочує потрібну кількість автомобілів для перевезення вантажів. Крім того, автомобілі із знімними кузовами забезпечують транспортування вантажів практично без порожніх пробігів.

Напівпричепи-контейнеровози (рис.11.6) служать для перевезення універсальних автомобільних і залізничних контейнерів, а також великовагових контейнерів Вони використовуються в основному при доставці вантажів підприємствам і організаціям із залізничних станцій, з морських портів і аеропортів в місцевому і міжнародному сполученнях.

Напівпричепи-контейнеровози виготовляються одноосними або з одним двовісним візком. Вони можуть мати рівну або ступінчату вантажну платформу (із зниженою середньою частиною). При ступінчастій платформі знижується центр ваги навантаженого напівпричепа-контейнеровоза і підвищується його стійкість. Напівпричепи-контейнеровози для перевезення великовантажних контейнерів мають спеціальні поворотні пристрої (замки) для фіксації контейнерів на вантажній платформі. Вони можуть бути обладнані гідравлічними завантажувально-розвантажувальними пристроями.

Причепи-контейнеровози випускаються Челябінським машинобудівним заводом автомобільних і тракгорних причепів, Логовським авторемонтим заводом, Бесланським і Читинським заводами автоспецобладнання. Серед них причепи-контейнеровози: ЧМЗАП-9985, ЧМЗАП-9991, ЦКТБ-А4О2, ЦКТБ-А441. Їх вантажопідйомність складає 5-27 т, а завантажувальна висота 0,65- 1,5 м.








Дата добавления: 2015-12-26; просмотров: 1543;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.