Економічна площа перерізу проводів і струмопровідних жил кабелів. Економічна густина струму
Економічна площа перерізу проводів або струмопровідних жил кабелів – це переріз, за якого приведені затрати на лінію є мінімальними. Густина струму, що відповідає такій площі перерізу, називається економічною. Емпірична формула для визначення економічної площі перерізу має вигляд:
, (1)
де β – вартість 1 кВт год втрат; b – коефіцієнт, що визначає залежність вартості спорудження 1 км лінії площі перерізу проводу, у.о./(мм2∙ км).
Економічна густина струму
. (2)
Значення не залежить від навантаження і може бути розраховане для будь-якої лінії з урахуванням часу максимальних втрат τ. Варто зауважити, що величини, які входять у вирази (1) та (2), мають різні значення для різних енергосистем та регіонів країни.
ПУЕ регламентує значення економічної густини струму, що розраховані за формулою (2).
Знаючи , можна визначити економічну площу перерізу провідника
, (3)
де Imax – найбільший півгодинний розрахунковий струм нормального режиму.
Згідно з ПУЕ перевірці за економічною густиною струму не підлягають мережі промислового підприємства до 1000 В при Тв < 4000 годин, відгалуження до окремих електроприймачів до 1000 В, збірні шини станцій та підстанцій, мережі тимчасових споруд (з терміном служби до 5 років). При найбільшому навантаженні лінії в нічний час, а також для ізольованих провідників площею перерізу до 16 мм2 значення економічної густини струми збільшується на 40%.
Економічні густини струму виходять менші від розрахованих за умов допустимого нагрівання. Отже, економічні площі перерізу провідників завжди більші від вибраних за нагрівом, то й перевіряти їх за допустимим тривалим струмом не потрібно.
Дата добавления: 2015-12-22; просмотров: 1691;