Порядок приймання та відправлення поїздів.
Перед прийманням поїзда на станцію поїзний диспетчер, переконавшись за показаннями контрольних приладів у вільності колії приймання і стрілочних ділянок, установлює маршрут приймання.
На ділянках, обладнаних пристроями диспетчерської централізації, що дозволяють попередньо задавати маршрути, встановлення маршруту приймання може проводитись і при зайнятості колій і стрілочних ділянок. Забороняється попереднє задавання маршрутів приймання (відправлення) поїзду, якщо колія (стрілочна ділянка) зайняті спеціальним самохідним рухомим складом. У всіх випадках забороняється накопичення наказів на готування маршрутів і попереднє задавання ворожих маршрутів в одній горловині станції.
Фактичне переведення стрілок та відкриття вхідного світлофора перевіряються за показаннями відповідних контрольних приладів.
Перед відправленням поїзда поїзний диспетчер, переконавшись за показаннями контрольних приладів на центральному апараті у вільності стрілочних ділянок, а при зміні напрямку – і перегону, встановлює маршрут відправлення.
На ділянках, обладнаних пристроями диспетчерської централізації, що дозволяють попередньо задавати маршрути, встановлення маршруту відправлення може виконуватися при зайнятості стрілочних ділянок (за винятком зайнятості спеціальним самохідним рухомим складом).
Фактичне переведення стрілок та відкриття вихідного світлофора перевіряються за показаннями відповідних контрольних приладів.
Забороняється попередньо задавати маршрути через малодіяльні рейкові кола, перелік яких для окремих станцій складається щорічно за участю представників ШЧ, ДС, та затверджується начальником залізниці. Затверджений перелік таких дільниць має знаходитись у поїзного диспетчера.
Якщо після відкриття вхідного або вихідного світлофора виникає необхідність змінити маршрут, диспетчер, попередивши про це машиніста, переконавшись, що машиніст зрозумів його вірно, закриває відповідний світлофор і може приступити до готування нового маршруту і вдруге відкрити світлофор лише після того, як переконається у тому, що поїзд затримано біля вхідного світлофора або на колії відправлення.
Відправлення господарчих поїздів з роботою на перегоні і прибуттям на сусідню станцію, а також поїздів з підштовхуючими локомотивами, що прямують на весь перегін, проводиться в звичайному порядку за сигналами автоблокування.
Відправлення на перегін господарчого поїзда з поверненням назад або поїзда з підштовхуючим локомотивом, що повертається на станцію відправлення, проводиться за сигналами автоблокування з видачею керівнику робіт або машиністу підштовхуючого локомотива ключа-жезла на право зворотного прямування по перегону.
Для видачі керівнику робіт або машиністу підштовхуючого локомотива ключа-жезла диспетчер викликає начальника станції або іншого працівника, на якого на даному роздільному пункті покладено виконання операцій з приймання та відправлення поїздів при передачі станції на резервне управління. У виняткових випадках при несправності ключа-жезла або при наявності станційних апаратів, не обладнаних ключами-жезлами, для відправлення господарчого поїзда або поїзда з підштовхуючим локомотивом, що повертається на станцію відправлення, користування автоблокуванням має бути припинене та відновлено рух поїздів за телефонними засобами зв’язку.
У цих випадках до переходу на телефонні засоби зв’язку станції, що обмежують перегін, на який відправляється господарчий поїзд, передається на резервне управління.
Відправлення відбудовних, пожежних поїздів та допоміжних локомотивів зі станцій, що обмежують перегін, на якому мають проводитись відбудовні або інші подібні роботи, здійснюється після заступання на цих станціях на чергування начальників станцій або інших працівників, на яких покладено виконання операцій з приймання та відправлення поїздів та закриття перегону. У цих випадках машиністам видаються дозволи на бланку білого кольору з червоною смугою по діагоналі. Допоміжний локомотив може бути відправлений на перегін до заступання на чергування відповідних працівників за реєстрованим наказом диспетчера, який передається безпосередньо машиністу локомотива за формою:
«Наказ № … Дата … Час (год. … хв. …).
Машиністу поїзда № … дозволяю відправитися з колії … станції … на перегін … по … колії до … км для надання допомоги поїзду № … з прибуттям (поверненням) на станцію … .
ДНЦ … (прізвище)».
Дата добавления: 2015-12-08; просмотров: 2019;