Побудова ІТ-консалтингу
Коло питань: ІТ консалтинг як вид послуг на ринку, суть ІТ-консалтингу, його завдання та напрями, склад ІТ-послуги, переваги застосування ІT-консалтингу, розвиток світового та національного ІТ-консалтингу
ІТ консалтинг як вид послуг на ринку праці
Управління сучасним підприємством є складним комплексним завданням, що вимагає організації взаємодії ресурсів різного роду. До таких ресурсів відносяться, зокрема, інформаційні системи, що забезпечують автоматизацію бізнес-процесів підприємства. Організація ефективної системи експлуатації ІТ-інфраструктури є одним з аспектів забезпечення заданого рівня якості будь-якого підприємства.
За сучасних умов багато видів послуг надаються на основі інформаційних і телекомунікаційних технологій. Особливо велика їх частка при наданні консультаційних, освітніх, фінансових і страхових послуг. Динамічно розвивається ринок комплексних інтегрованих систем автоматизації підприємств та установ різного профілю (фінансових, промислових, офісних) і різних масштабів з різноманітними схемами ієрархії, які призначені для вирішення задач як на рівні підприємства загалом, так і на рівні його виробничих підрозділів, цехів та дільниць.
Фактично проблема комплексної автоматизації стає актуальною для кожного підприємства. Це пояснюється такими основними причинами:
1. підвищенням організаційної та фінансової самостійності;
2. стремлінням вийти на зарубіжний ринок;
3. прагненням західних компаній виробляти свої товари в Україні;
4. завершенням періоду часткової автоматизації;
5. орієнтацією підприємств на бізнес-процеси, що мають цінність для клієнта;
6. поява на ринку як зарубіжних, так і вітчизняних систем автоматиза-ції; поширення досвіду їх використання.
Головна особливість індустрії систем автоматизації різних підприємств та установ полягає у концентрації ускладнень на початкових етапах аналізу вимог і проектування специфікацій системи за відносно невисокої складності і трудомісткості подальших етапів. Фактично, тут і визначається, що робитиме майбутня система і яким чином вона працюватиме, щоб задовольнити висунуті вимоги.
Для більшості підприємств необхіден передуючий автоматизації етап — наведення порядку в їх діяльності, створення раціональних технологій і бізнес-процесів, щоб не отримати «автоматизованого хаосу». Самостійно із завданням вибору і тим більше розробленням власної системи без жодної концепції автоматизації підприємство впоратися не в змозі. Виникає необхідність у послугах консалтингових фірм, незалежних від виробників систем автоматизації.
Нечіткість і неповнота системних вимог і помилки, допущені на етапах аналізу та проектування, породжують на подальших етапах важкі, часто невирішувані проблеми, і призводять до невдачі всієї роботи. З іншого боку, не існує двох однакових організацій, тому просте тиражування навіть хорошої системи управління підприємством не може враховувати специфіки замовника. У цьому разі виникає проблема вибору саме тієї системи, яка найбільш придатна для конкретного підприємства.
ІТ-консалтинг виокремився з усіх напрямів бізнес-консалтингу, оскільки всі суб’єкти економіки оперують великою кількістю інформації у своїй діяльності, і роль професійних консультантів саме у сфері інформаційних технологій підвищується. ІТ-консалтингові компанії з’являються останніми на ринку разом з появою попиту на їх послуги за переходу від часткової до комплексної автоматизації, коли підприємство не здатне самостійно вирішити проблеми і готове платити не тільки за програмне та апаратне забезпечення, а й за консультації.
Дата добавления: 2015-10-26; просмотров: 719;