Основні поняття, мета і функції інформаційного консалтингу
Поняття «інформаційний консалтинг» (Іnformatіon consultіng) має різні трактування. Так фахівці з паблік рілейшнз вважають інформаційний консалтинг видом політичного маркетингу [Ольш].
Фахівці з управлінського консультування, вважають, що при визначенні поняття «інформаційний консалтинг» необхідно враховувати, що він, як підкреслює російський дослідник А.П. Посадський [Посад], є підсистемою управлінського консалтингу. Цієї ж думки П. Шура, котрий виділяє його, як самостійний напрям управлінського консалтингу, що зв’язаний з розповсюдженням інтегрованих інформаційних систем класу управління ресурсами підприємства [П. Шура].
Керівник групи бізнес–аналізу кампанії РДТЕХ А. Бірюков, відносить інформаційний консалтинг до послуг програмного забезпечення [Посад].
Нерідко інформаційний консалтинг ідентифікують з інформаційно-технологічним (ІТ) консалтингом.
На нашу думку інформаційний консалтинг це підсистема управлінського консалтингу, а ІТ-консалтинг – його різновид.
Інформаційний консалтинг – це спеціалізований вид послуг, орієнтований на задоволення інформаційних потреб замовника, інформаційний супровід прийняття управлінських рішень, підтримку бізнес-угод і вироблення оптимальних шляхів використання інформаційних ресурсів у практиці управління організаційними змінами.
Мета інформаційного консалтингу – вирішення проблем, що виникають у замовника в управлінні різними процесами, і пошук інформації для прийняття найбільш ефективних для ведення бізнесу управлінських рішень, здатних принести прибуток, змінити існуюче положення організації і вивести її на більш високий рівень розвитку.
Функції інформаційного консалтингу, як підсистеми управлінського консультування, що були так чи інакше виділені і уточнені у роботах вітчизняних дослідників, подано на рис. 9 і зведено в таблицю 11.
Таблиця 11.
Дата добавления: 2015-10-26; просмотров: 1302;