Способи проведення торгів
За способами проведення торги поділяються на відкриті й закриті. У відкритих торгах можуть брати участь всі вітчизняні й закордонні підприємства, закриті – негласні торги, на них запрошуються лише певні, відомі в даній галузі підприємства.
Особливості сучасних умов проведення торгів:
1. Зростання кількості фірм-оферентів, що беруть участь у великих торгах.
2. Відносне зростання вартості споруджень промислових об'єктів.
3. Значне збільшення кількості торгів на будівництво «під ключ».
4. Розширення торгів на інженерно-консультаційні послуги (інжиніринг).
5. Збільшення числа об'єднаних підприємств, що беруть участь у великих торгах.
6. Посилення значення фінансування.
Оцінка тендерних пропозицій відбувається за такими чинниками: технологія, устаткування, виробничі гарантії відповідно до вимоги замовника, інфраструктура, послуги.
Ціна тендерної пропозиції за контрактом, договірна ціна
Чинне законодавство припускає такі види ціни за контрактом:
Контракт із фіксованою ціною - договір про будівництво, що передбачає фіксовану (тверду) ціну всього обсягу робіт за будівельним контрактом або фіксованою ставкою за одиницю кінцевої продукції будівництва (квадратний метр, кількість місць і т. д.).
Контракт за ціною "видатки плюс" - договір про будівництво, що передбачає ціну як суму фактичних видатків підрядника на виконання будівельного контракту й погодженого прибутку (у вигляді відсотка від видатків або фіксованої величини).
Кінцевий фінансовий результат за будівельним контрактом з фіксованою ціноюможе бути вірогідно оцінений за одночасної наявності таких умов:
- можливість достовірного визначення суми загального доходу від виконання будівельного контракту;
- можливе одержання підрядником економічних вигід від виконання будівельного контракту;
- можливість достовірного визначення суми витрат, необхідних для завершення будівельного контракту й ступеня завершення робіт з будівельного контракту на дату балансу;
- можливість достовірного визначення й оцінки витрат, пов'язаних з виконанням будівельного контракту для порівняння фактичних витрат за цим будівельним контрактом з попередньою оцінкою таких витрат.
Кінцевий фінансовий результат за будівельним контрактом за ціною "видатки плюс" може бути вірогідно оцінений за одночасної наявності таких умов:
- можливе одержання підрядником визначення витрат від виконання будівельного контракту;
- можливість достовірного визначення суми витрат, пов'язаних з виконанням будівельного контракту, незалежно від імовірності їхнього відшкодування замовником.
Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 614;