Розрахунок і побудова кривих енергетичних висот з гальмуванням.

Для побудови кривої енергетичних втрат з гальмуванням потрібно виділити зони гальмування на гальмових позиціях (рис. 5.2), межі яких (вхід SE і вихід SG) визначаються відносно центра ваги (ЦВ) відчепа і відображаються на кресленні (рис. 5.1).

Відчепи в РТ повинні мати швидкість не вище допустимої для співудару вагонів Vc=1.4 м/с, якій відповідає енергетична висота Ця висота відкладається вгору від РТ (точка С на рис. 5.1). Якщо для окремого бігуна в РТ має місце hv > hc , тобто точка г кривої hw розташована вище рівня точки С, потрібно побудувати енергетичну криву з гальмуванням. Для цього від точки С проводиться лінія, паралельна кривій hw , до кінця зони гальмування ПГП (точка G).

Відстань між точками г і С (у випадку hv > hc ) являє собою енергетичну висоту, яку потрібно погасити на гальмових позиціях (hг). Режими гальмування, тобто розподіл hг між гальмовими позиціями, суттєво впливають на умови розмежування відчепів на розподільних елементах (стрілках, уповільнювачах, граничних стовпчиках). Визначення режимів гальмування являє багатоваріантну задачу. Найкращі умови розмежування вічепів утворюються, коли всі відчепи мають однакову тривалість скочування. У цьому випадку інтервали між відчепами у будь-якій точці дорівнюють інтервалу відриву на вершині гірки.

У зв’язку з різницею ходових властивостей відчепів і можливістю гальмування тільки на обмежених ділянках шляху, забезпечити однакову тривалість скочування відчепів на протязі усього маршруту неможливо. Найбільш близьке до поставленої умови рішення полягає у створенні рівних середніх швидкостей руху відчепів на протязі маршруту. Графічно таке рішення можна отримати, якщо криву енергетичних висот хорошого бігуна провести паралельно кривій h через точки Z (рис. 5.1), які прийняти на кривій hwп поганого бігуна посередині ділянок між гальмовими позиціями (лінії GEF на рис. 5.1). З’єднуючи прямими відрізками в межах гальмових зон точки Е на вході з точками G на виході, отримують криву енергетичних висот хорошого бігуна з гальмуванням (hwхг).

Відстань між точками F і G являє собою енергетичну висоту, яку потрібно погасити на гальмовій позиції (hп).Величина hп повинна відповідати наявній потужності гальмових позицій (hгп) згідно з умовою

hп £ hгп. (5.1)

Для перевірки цєї умови від точки G відкладається вгору висота hгп (точка К), яка відповідає сумарній потужності вагоноуповільнювачів гальмової позиції і визначається згідно з їх типами. Якщо умова (5.1) виконується на кожній гальмовій позиції (точка К2 вище точки F), отримана крива енергетичних висот є остаточною. Якщо умова (5.1) не дотримується (точка К1 нижче F), потрібно коректувати режими гальмування. Для цього з точки К1 , яка відповідає hгп , проводиться паралельна hwхг лінія до кінця зони гальмування попередньої гальмової позиції (лінія G1, E1, K1 на рис. 5.1), яка є кінцевим результатом побудови.








Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 571;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.