Строки проведення розрахунків за імпортовані товари
При здійсненні розрахунків із зовнішньоекономічних операцій слід враховувати вимоги, встановлені законодавством, щодо термінів проведення таких розрахунків.
Порядок здійснення розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності регулюється Законом України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті".
Порядок проведення розрахунків по імпортних операціях регулюється ст. 2 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті". При цьому термін розрахунків не повинен перевищувати 90 днів з моменту здійснення авансового платежу або виставляння векселя на користь постачальника продукції, що імпортується (робіт, послуг).
Початком відліку законодавчо встановленого терміну розрахунків в іноземній валюті при здійсненні резидентами України імпортних операцій вважається:
· при імпорті товарів (робіт, послуг) — наступний календарний день після дати здійснення авансового платежу або виставляння векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг);
· при вексельній формі розрахунку — наступний календарний день після дати виставляння векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг);
· при розрахунку у формі документарного акредитиву — наступний день після моменту здійснення банком платежу на користь нерезидента.
Тому імпортери–резиденти протягом 90 днів повинні не тільки встигнути одержати товар, але й здійснити його митне оформлення.
Порушення вказаних термінів спричиняє стягнення пені за кожен день прострочення у розмірі 0,3% від митної вартості товарів та продукції, яку недопостачають.
Перевищення зазначених термінів здійснення розрахунків при імпортних операціях допускається при віднесенні здійснюваних операцій до операцій кооперації, консигнації, комплексного будівництва, оперативного і фінансового лізингу, постачання складних технічних виробів і товарів спеціального призначення при отриманні наявності індивідуальної ліцензії НБУ.
Для отримання ліцензії по таких операціях необхідно подати наступні документи:
· заява в довільній формі з обґрунтуванням потреби в перевищенні законодавчо встановлених термінів розрахунків з вказівкою повної назви, місцезнаходження (повної адреси), коду по ЕГРПОУ резидента; реквізитів уповноваженого банку; назви, місцезнаходження (повної адреси) нерезидента; номера і дати договору, номера і дати вантажної митної декларації або платіжних документів (при їх наявності на момент представлення заяви), суми заборгованості й терміну перевищення законодавчо встановленого терміну розрахунків;
· копію зовнішньоекономічного договору, а також нотаріально засвідчений переклад на українську мову (у випадку, якщо договір складений на іноземній мові);
· копію довідки Мінекономіки України про відсутність у резидента і нерезидента обмежень на здійснення зовнішньоекономічної діяльності і про відповідність договору вимогам чинного законодавства України.
Дата добавления: 2015-10-09; просмотров: 679;