Документальне забезпечення імпортних операцій
Основним документом при переміщенні матеріальних цінностей через митний кордонкордон єз'являється,являється вантажна митна декларація.
Вантажна митна декларація- заява, що міститьутримує відомості про товари та інші предмети і транспортні засоби і метуціль їх переміщення через митний кордон кордон України або про зміну митного режиму щодовідносно даних товарів, а також інформацію, необхідну для здійснення митного контролю, митного оформлення, митної статистики, нарахування митних платежів.
Декларуванню підлягають тількилише ті товарно-матеріальні цінності, фактурна вартість яких перевищує 100 дол.
Законодавством України передбачено два варіанти декларування товарів:
- декларування власником товарів;
- декларування іншою особою, яка діє на підставі договору зіз власником товарів (митним брокером або декларантом)
Митний брокер (декларант) - це юридична або фізична особа, яка відповідно до законодавчих актів України здійснює декларування товару на основі договору зіз власником вантажутягаря і уповноваженим Державним митним комітетом України на таку діяльність.
Безпосередньо дії по декларуванню на митниці здійснює фізична особа, що єз'являється,являється представником декларанта, на основі кваліфікаційного свідоцтвасвідчення,посвідки.
Митна декларація заповнюється на кожну товарну партію. За товарну партію береться певна кількість однорідного товару, відправлена по одному контракту в одному напрямінаправленні, оформлена одним транспортним документом і одним рахункомлічбою-фактурою. За наявності в партії декількох найменувань використовуються додаткові листи.
Вантажна митна декларація складається з уніфікованого адміністративного документа форми МД-2 на 5 зброшурованих основних листах і відповідної кількості додаткових листів форми МД-3. Вантажна митна декларація вважаєтьсялічиться оформленою відповідним чином, якщо на всіх її сторінках є номерна печатка печатка інспектора митниці, який здійснив митне оформлення.
Виправлення у Вантажній митній декларації в обов'язковому порядкуладі завіряютьсязапевняються митним брокером.
Обов'язковими документами при імпорті також єз'являються,являються:
- облікова картка суб’єкта ЗЕД, міст-узгодження;
- контракт;
- документи імпортної фірми-постачальника;
- транспортно-експедиційні документи по навантажувально-розвантажувальних роботах і транспортних послугах;
- документи на послуги із зберігання товару;
- розрахункові документи на сплатувиплату мита, зборів та інших податків;
- дозволи та сертифікати уповноважених органів.
При імпортуванні товарів одержуютьотримують,набувають також сертифікати походження - документ, необхідний для підтвердження країни-виробника товару. Сертифікат описує товар. Він може бути випущений і підписаний Торговельноюторгівельною палатою або завірений консульством країни-імпортера.
Дата добавления: 2015-10-09; просмотров: 712;