Висновки по СУ-ЗМ-3-3
Маркетингова стратегія - це логічна схема маркетингових заходів, за допомогою якої компанія сподівається виконати свої маркетингові завдання. Вона складається з окремих стратегій для цільових ринків, позиціонування, маркетингового комплексу і рівня витрат на маркетингові заходи. Маркетингова стратегія має уточнити сегменти ринку, на яких компанія планує зосередити свої зусилля.
Стратегія конкурентної поведінки визначає активність та напрям дій по відношенню до лідера відповідного ринку. Урахування в явній формі позицій і дій конкурентів представляє важливий компонент стратегії розвитку. Аналіз конкурентоспроможності дозволяє оцінити масштаб конкурентної переваги підприємства будівельного комплексу щодо найнебезпечніших конкурентів і зрозуміти спрямованість їх дій. На основі реалістичних оцінок діючих конкурентних сил розробляється стратегія та визначаються засоби досягнення поставленої стратегічної мети.
Конкурентна перевага - такі характеристики діяльності підприємства, якісні або кількісні індикатори його ринкової позиції, які забезпечують підприємство, зрештою, доходами, що перевищують середньогалузевий рівень, а також відповідні показники конкурентів.
Істотним етапом розробки конкурентної стратегії підприємства будівельного комплексу є аналіз галузевої конкуренції.
Стратегія конкуренції організації включає в себе підходи до бізнесу і ініціативи, що вона використає для притягнення клієнтів, ведення конкурентної боротьби і зміцнення своєї позиції на ринку.
Конкурентна стратегія компанії звичайно передбачає як наступальні, так і оборонні дії, що вживаються в залежності від зміни ситуації на ринку.
Стратегія лідерства по витратам передбачає зниження повних витрат виробництва товару або послуги, що привертає велику кількість покупців.
Стратегія широкого диференціювання спрямована на надання товару компанії специфічних рис, що відрізняють його від товару фірм-конкурентів, що сприяє притягненню великої кількості покупців.
Стратегія оптимальних витрат надає можливість покупцям отримати за свої гроші більшу цінність за рахунок поєднання низьких витрат і широкого диференціювання продукції. Задача складається в тому, щоб забезпечити оптимальні (самі низькі) витрати і ціни відносно виробників продукції з аналогічними рисами і якістю.
Сфокусована стратегія, або стратегія ринкової ніші, заснована на низьких витратах, орієнтована на вузький сегмент покупців, де фірма випереджає своїх конкурентів за рахунок більш низьких витрат виробництва.
Сформульована стратегія, або стратегія ринкової ніші, основана на диференціюванні продукції, ставить своєю метою забезпечення представників вибраного сегменту товаром або послугами, які найбільш повно відповідають їхнім смакам і потребам.
Контрольні питання по СУ-ЗМ-3-3
1. Що розуміють під маркетинговою стратегією організації будівельного комплексу?
2. Дайте визначення терміну «конкурентна перевага».
3. Які матриці використовують для розробки стратегії підприємства будівельного комплексу?
4. Які стратегії є загальними в процесі конкурентного змагання?
Заліковий модуль СУ-ЗМ-4 «Виконання стратегій організації буд комплексу»
Змістовий модуль СУ-ЗМ-4-1 «Генерування та умови реалізації стратегії діяльності організації»
План
10.1 Задачі стадії виконання стратегії.
10.2 Організаційна структура як об'єкт стратегічних змін.
10.3 Організаційна культура як об'єкт стратегічних змін.
10.4 Стратегічні зміни в організації.
Стратегічному управлінню приділяється дуже важливе місце в процесі функціонування організації при здійсненні обраної нею стратегії, тому що саме на цій стадії формуються умови для здійснення стратегії. Саме це в першу чергу є змістом того, що прийнято називати в стратегічному керуванні стадією виконання стратегії.
Тому важливу роль грає стадія виконання стратегії в процесі здійснення стратегічного керування організацією. В розвиток цього положення варто звернути увагу на те, що виконання стратегії не відіграє роль пасивного стосовно прийнятої стратегії засобу її проведення в життя. Важливою особливістю стадії виконання стратегії є те, що на ній не тільки можуть бути створені труднощі в силу поганого виконання навіть дуже гарної стратегії: за умови гарного здійснення організація може одержати шанс на успіх, навіть якщо і були допущені помилки при виробленні стратегії. Природно, виконання стратегії повинне бути цілком орієнтоване на зміст стратегії організації. Однак гарне виконання стратегії має здатність компенсації негативних наслідків, що можуть виникати при здійсненні стратегії через наявних у неї недоліків або ж у силу появи в середовищі непередбачених змін.
Дата добавления: 2015-10-09; просмотров: 944;