Висновки по темі 8

В процесі аналізу зовнішнього середовища треба виділяти СЗГ і СГЦ. Після вибору СЗГ підприємство повинне розробити відповідну номенклатуру виробів, перелік послуг. В такій роботі життєво важливим є облік ЖЦПТ. Для установлення висновків про наявним у фірми СЗГ звичайно, у найпростіших випадках, використовують матрицю БКГ, що пропонує типовий набір рішень про подальшу діяльність фірми у відповідних СЗГ. Для оцінки перспектив СЗГ роблять розрахунок показника привабливості кожної потенційної або наявної в підприємства СЗГ.

 

 

Контрольні питання по СУ-ЗМ-3-2

1. Чому виникла необхідність виділяти СЗГ і СГЦ?

2. Які варіанти розподілу ролей між підрозділами підприємства можуть бути названі?

3. Що характеризує ЖЦПТ?

4. Який порядок виділення СЗГ?

5. Навіщо менеджерові-економістові необхідно знати сутність матриці БКГ?

6. Як оцінюється показник привабливості СЗГ?

 

Змістовий модуль СУ-ЗМ-3-3 «Матричні методи формування стратегії організації будівельного комплексу»

 

План

9.1 П’ять загальних стратегій конкуренції підприємств будівельного комплексу

9.2Стратегії низьких витрат

9.3Стратегії диференціювання продукції підприємств будівельного комплексу

9.4 Стратегія оптимальних витрат

9.5 Сфокусировані стратегії низьких витрат і диференціювання

9.6Основи вибору стратегії конкуренції організації будівельного комплексу

9.7 Стратегія впровадження нововведень в процес виробничо-господарської діяльності організацій будівельного комплексу

9.8 Стратегія негайного реагування на потреби ринку попиту на будівельну продукцію

 

В сучасних ринкових умовах помітною стає тенденція до кризи зростання багатьох вітчизняних підприємств. Інтенсифікація конкуренції обумовлює необхідність вдосконалення якостей маркетингових керівників та застосування нових підходів до ведення бізнесу та конкурентної боротьби. Разом з цим, розвиток багатьох товарних ринків в Україні свідчить про неефективність конкурентних стратегій вітчизняних підприємств.

Якщо базові конкурентні стратегії в більшому ступені відносяться до стратегії підприємств, то стратегія конкурентної поведінки стосується окремих видів продукції (товарів), бізнес-одиниць, марок, напрямів діяльності – і в меншому ступені підприємств в цілому. На різних товарних або географічних ринках підприємство може застосовувати різні варіанти стратегії конкурентної поведінки.

Питання вибору стратегії конкурентної поведінки з урахуванням особливостей українського ринку розглянуто недостатньо у вітчизняній літературі. Більшість джерел спираються на визначення та характеристики, запропоновані Філіпом Котлером. За визначенням Ф. Котлера, маркетингова стратегія - це логічна схема маркетингових заходів, за допомогою якої компанія сподівається виконати свої маркетингові завдання. Вона складається з окремих стратегій для цільових ринків, позиціонування, маркетингового комплексу і рівня витрат на маркетингові заходи. Маркетингова стратегія має уточнити сегменти ринку, на яких компанія планує зосередити свої зусилля [1, С. 155].








Дата добавления: 2015-10-09; просмотров: 750;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.