Основи організації обліку коштів та дебіторської заборгованості
Облік грошових та розрахункових операцій призначений для виконання певних обліково-економічних завдань, тому є важливою самостійною підсистемою у системі обліково-економічної інформації підприємства. Роль і значення обліку грошових коштів та розрахункових операцій потребує застосування специфічних методів і прийомів організації як облікового процесу, так і роботи апарату бухгалтерії. Основними обліково-економічними об'єктами підсистеми обліку грошових та розрахункових операцій є:
- облік коштів та контроль за їх збереженням і раціональним використанням;
- облік внутрішніх та зовнішніх операцій за розрахунками з дебіторами;
- організація роботи апарату бухгалтерії.
Організація обліку грошових та розрахункових операцій полягає у цілеспрямованому упорядкуванні способів і методів збирання первинної облікової інформації, обробки показників, вибору вихідної інформації, раціоналізації й удосконаленні оперативного контролю та роботи облікового апарату.
Для побудови раціональної організації обліку грошових коштів та дебіторської заборгованості за розрахунками необхідні певні передумови: забезпечення бухгалтерії нормативними документами з обліку грошових коштів та дебіторської заборгованості; наявність мережі банків для проведення безготівкових розрахунків; облаштування каси відповідно до вимог нормативних документів; наявність договорів з покупцями й замовниками; наявність у підприємства обігових коштів, необхідних для забезпечення своєчасних розрахунків; наявність штату касирів та інкасаторів відповідної кваліфікації.
Кожному підприємству доцільно розробити проект організації обліку грошових коштів та дебіторської заборгованості, яким регламентувати основні засади документування операцій та ведення аналітичного і синтетичного обліку (табл. 9.1).
Таблиця 9.1
Дата добавления: 2015-10-09; просмотров: 760;