Організація обліку зносу (амортизації) основних засобів

 

Організація обліку зносу (амортизації) необоротних акти­віввключає: забезпечення апарату бухгалтерії нормативними до­кументами, що регламентують порядок нарахування зносу (амор­тизації) необоротних активів та встановлюють норми амортиза­ції; кваліфікацію необоротних активів відповідно до вимог норма­тивних документів та їх об'єднання у групи з метою нарахування амортизації; розробку методики й техніки нарахування зносу (амортизації) необоротних активів за коленим способом та групою; забезпечення нормами зносу (амортизації) за групами необорот­них активів; вибір регістрів нарахування та обліку амортизації; ві­дображення сум нарахованої амортизації у системі рахунків; облік зносу об'єктів основних засобів.

Сума амортизації (зносу) необоротних активів розраховується за методами, визначеними П(С)БО 7 «Основні засоби»: 1) прямолі­нійним; 2) зменшення залишкової вартості; 3) прискореного змен­шення залишкової вартості; 4) кумулятивним; 5) виробничим. Метод амортизації обирається підприємством самостійно з ура­хуванням очікуваного способу отримання економічних вигод від його використання. Метод амортизації об'єкта основних засобів переглядається у разі зміни очікуваного способу отримання еконо­мічних вигод від його використання. Нарахування амортизації за новим методом починається з місяця, наступного за місяцем при­йняття рішення про зміну методу амортизації.

Для кожного об'єкта при зарахуванні на баланс визначають строк корисного використання (експлуатації), протягом якого буде нараховуватись амортизація. В обліковій політиці обґрунтовують­ся процедури, за якими підприємство буде:

- визначати строки корисного використання при зарахуван­ні об'єкта основних засобів на баланс;

- переглядати строки корисного використання по об'єктах основних засобів, які вже знаходяться в експлуатації.

- При визначенні строку корисного використання (експлуа­тації) ураховують:

- фізичний та моральний знос, що передбачається; очікуване використання об'єкта підприємством з урахуван­ням його потужності або продуктивності;

- правові або інші обмеження щодо строків використання об'єкта та інші фактори.

Строк корисного використання (експлуатації) об'єкта основних засобів переглядається в разі зміни очікуваних економічних вигод від його використання. Амортизація об'єкта основних засобів на­раховується, виходячи з нового строку корисного використання, починаючи з місяця, наступного за місяцем зміни строку корис­ного використання.

Для організації обліку зносу (амортизації) необоротних активів необхідно обрати спосіб розрахунку сум амортизації, визначити структуру носіїв інформації, порядок обліку сум амортизації на ра­хунках бухгалтерського обліку.

Порядок розрахунку місячної суми амортизації в основному за­лежить від форми бухгалтерського обліку та технічних засобів, які визначають форму носіїв інформації. Вихідною інформацією для нарахування амортизації є показники щодо наявності основних засобів за групами та місцями використання. Джерелом такої ін­формації є картотека інвентарних карток. Для нарахування амор­тизації використовують Розрахунок амортизації або Відомість на­рахування амортизації (табл. 7.10).

Таблиця 7.10








Дата добавления: 2015-10-09; просмотров: 855;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.