ТАБЛИЦЯ 16
Перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язаний його початок (ч. 1 ст. 103 КАС). Так, місячний строк на подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами починається з наступного після того дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про ці обставини (ст. 247 КАС).
Якщо строк визначається роками, то він закінчується у останні місяць та число останнього року цього строку, якщо місяцями – у останнє число останнього місяця. Якщо в місяці, на який випадає останній день строку, немає відповідного числа, строк закінчується в останній день цього місяця. У випадку коли останній день строку є неробочим, святковим або вихідним, останнім днем вважається наступний за ним робочий день. Останній робочий день триває до двадцять четвертої години, і тому, якщо документи, матеріали чи гроші до його закінчення були здані на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв’язку, строк пропущеним не вважається.
Якщо провадження в адміністративній справі зупинено, зупиняється перебіг і всіх процесуальних строків до дня поновлення провадження.
Закінчення встановленого законом чи судом строку має наслідком неможливість реалізації тієї чи іншої процесуальної дії. Так, несплата у встановлений судом строк судових витрат має наслідком залишення позовної заяви без розгляду (ч. 2 ст. 88 КАС), заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення встановлених для їх подання строків, залишаються без розгляду тощо.
Пропущений з поважних причин процесуальний строк може бути поновлений або продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі. Зазначене питання вирішується з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Однак неприбуття в судове засідання належним чином повідомлених осіб, що беруть участь у справі, не перешкоджає розгляду клопотання без їх участі (частини 1, 2 ст. 102 КАС).
Дата добавления: 2015-10-09; просмотров: 758;