Проведення моніторингу соціально-трудової сфери
Моніторинг соціально-трудової сфери має здійснюватись на основі програми моніторингу. Об'єктами моніторингу соціально-трудової сфери стають спеціально відібрані підприємства, установи та організації різних форм власності й галузей економіки, регіони, а також відібрані за соціально-демографічними та професійними ознаками групи населення.
Збір, обробка та передача статистичної інформації з моніторингу здійснюються на регіональному та державному рівнях. Статистична інформація на базових підприємствах формується Держкомстатом України за затвердженою ним схемою показників і передається у Міністерство праці та соціальної політики України у встановлені строки.
Соціологічні опитування населення відповідно до затвердженої системи показників здійснюються Інститутом соціології НАН України або іншими органами згідно із завданнями керівництва Міністерства праці та соціальної політики України.
Міністерство праці та соціальної політики України та Держкомстат України повинні здійснювати координацію діяльності органів державної влади, установ і організацій, що забезпечують ведення моніторингу соціально-трудової сфери. Вони готують щоквартальні звіти про стан соціально-трудової сфери, щорічно випускають збірники аналітичних та соціологічних матеріалів за результатами моніторингу та збірники за окремими напрямками моніторингу.
Моніторинг соціально-трудової сфери в Україні є важливим і необхідним інструментом розробки та здійснення програм соціально-економічного розвитку на перспективу, вдосконалення соціально-трудових відносин.
В моніторингу виділяють наступні блоки:
Блок 1. Соціально-демографічні та міграційні процеси.
Блок 2. Зайнятість та ринок праці.
Блок 3. Соціально-трудові процеси на підприємствах, установах,
організаціях.
Блок 4. Умови та охорона праці.
Блок 5. Доходи та рівень життя населення.
Блок 6. Соціально-психологічний клімат у трудових колективах.
Питання
1. Які основні завдання моніторингу соціально-трудової сфери?
2. Назвіть основні нормативно-правові акти проведення моніторингу соціально-трудової сфери.
3. Дайте характеристику основних джерел інформації про зайнятість та трудові відносини?
4. Яка мета моніторингу?
5. Які основні напрямки моніторингу соціально-трудової сфери?
6. Які основні проблеми є у кожному з напрямів моніторингу соціально-трудової сфери?
7. Які організації є виконавцями моніторингу соціально-трудової сфери України?
8. Як використається матеріал моніторингу?
Дата добавления: 2015-10-09; просмотров: 494;