Галузевих служб та керівництва залізниці.

Участь керівництва залізниці, галузевих служб, дирекцій залізничних перевезень в оперативному контролі за станом охорони праці забезпечується проведенням перевірок стану охорони праці на станціях та в структурних підрозділах галузевих служб, в галузевих службах та дирекціях залізничних перевезень згідно нормативів особистої участі в роботі з охорони праці, затверджених наказом Укрзалізниці № 296-Ц від 24.05.2001 року.

Результати перевірок розглядаються на нарадах з участю перших керівників і прийняттям заходів, які б виключали повторення виявлених недоліків і забезпечували покращення умов праці та зниження рівня виробничого травматизму.

Контроль стану охорони праці, виконання наказів і вказівок по охороні праці в структурних підрозділах та станціях залізниці здійснюється кожного разу при виїзді керівників залізниці, служб та дирекцій в підрозділи із записом у журналі ІІІ-го ступеня трьохступеневого контролю або в журнал ревізорських вказівок.

Головні інженери галузевих служб і дирекцій залізничних перевезень не рідше 2-х разів на місяць, за оперативними даними, з доповіддю спеціалістів, приймавших участь у перевірках, розглядають стан організації роботи з охорони праці і попередженню виробничого травматизму, освоєння коштів, виділених на заходи по охороні праці, виконання річного плану заходів по покращенню умов праці та попередженню нещасних випадків в підвідомчих структурних підрозділах.

Керівники дирекцій залізничних перевезень, галузевих служб з доповіддю головного інженера або спеціаліста з охорони праці не рідше одного разу на місяць розглядають стан охорони праці в структурних підрозділах за матеріалами перевірок, в т.ч. комплексних та по оперативному контролю і виявлених порушень Правил безпеки по системі інформації "Людина на колії" з прийняттям конкретних заходів по покращенню умов і безпеки праці, а також забезпеченості захисними засобами, в т.ч. спецодягом, а також проведення "Дня охорони праці" в структурних підрозділах по доповідям спеціалістів, приймаючих участь у їх проведенні.

Начальник служби охорони праці за матеріалами оперативного контролю, комплексних, контрольних і цільових перевірок, а також порушень, виявлених по системі інформації "Людина на колії" готує щомісячну інформацію дирекціям залізничних перевезень і службам для роботи в підрозділах при проведенні "Дня охорони праці".

Головний інженер залізниці щомісячно, на нараді за участю керівників галузевих служб та дирекцій залізничних перевезень, за матеріалами перевірок, по доповіді начальника служби охорони праці, а галузеві заступники начальника залізниці - керівників підвідомчих служб, розглядають стан роботи з охорони праці і виконання заходів по попередженню виробничого травматизму, освоєнням коштів на охорону праці, виконанням річних планів заходів по покращенню умов праці, з прийняттям відповідних заходів по їх виконанню.

Головний інженер залізниці – щоквартально, але не рідше 2-х раз на рік, за матеріалами оперативного контролю та комплексних перевірок стану охорони праці в галузевих службах та дирекціях залізничних перевезень проводить селекторні наради по широкій схемі (І і ІІІ квартали).

Начальник залізниці щотижня за оперативними даними на апаратній нараді з доповіддю начальника служби охорони праці і щоквартально - з доповіддю головного інженера залізниці або начальника служби охорони праці розглядає стан виробничого травматизму на залізниці та проводить аналіз виконання графіків виїздів для перевірок стану охорони праці на робочих місцях в ”Дні безпеки” та "День охорони праці" керівників залізниці і служб.

Начальник залізниці кожне півріччя проводить селекторні наради з питань стану охорони праці в підрозділах залізниці, виконання нормативів особистої участі в роботі по охороні праці керівниками підрозділів і виконання заходів по покращенню умов і безпеки праці.

Матеріали нарад по розгляду стану охорони праці на залізниці оформляються протоколами (при необхідності видається наказ).

Запитання для самоперевірки засвоєння матеріалу лекції:

1. Яка головна мета та завдання системи управління охороною праці на залізничному транспорті?

2. Які функціональні обов’язки посадових осіб залізниці з питань охорони праці?

3. Які функціональні обов’язки працівників залізниці в галузі охорони праці?

4. Завдання служби охорони праці на залізничному транспорті?

5. Обов’язкові медичні огляди працівників певних категорій?

6. Порядок проведення трьохступеневого контролю за станом охорони праці на залізничному транспорті, як він здійснюється?

 

Основна л-ра:[1, 2, 6]

Додаткова л-ра:[15, 16, 17]

 








Дата добавления: 2015-10-05; просмотров: 1785;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.008 сек.