Однобічний тиск сильних функцій на слабкі
Отже, в кожної людини є одна слабка свідома функція та одна слабка підсвідома. За аспектами них обох людині діяти дуже тяжко (фізику бути ліриком, теоретику – практиком і навпаки): перша має назву Місце найменшого опору (зазвичай – у моделі Ю) або “больова” (у моделі А), а друга – “дуальна”. Тобто будь-якого впливу на першу людина уникає, а на другу очікує дуальну підтримку, практичну допомогу (а не чиїхось вимог!) дуала. Під час взаємодії з дуалом вона отримує цю підтримку та одночасно – прикриття “больової” з боку дуала.
Причому “замовник” тисне на підсвідому дуальну функцію, яка очікує дії, тому ці стосунки здаються добрими, приязними. А “контролер” тисне на свідому больову, і "підконтрольний" усвідомлює (частково – підсвідомо, тому що "больова" не зовсім свідома) біль, який йде саме від цієї людини.
Таким чином, у парі: Ви – “контролер”, партнер – “підконтрольний” (або Ви – “замовник”, партнер – “приймач”, або “підзамовний”) Ви, природно, знаходитеся в більш виграшному становищі. Ви (не знаючи соціоніки) не здогадуєтеся про свій деструктивний вплив на “безбілетника”, а з ним частенько відбувається щось просто неймовірне, абсолютно безглузде (валяться з рук речі, забуваються елементарні слова і тому подібне) не лише при взаємодії, спілкуванні, але навіть і просто у Вашій присутності! Звичайно, до такого “ніякового співробітника” ставлення буде не дуже шанобливе, і в голову Вам (і багатьом оточуючим) не прийде, що справа не в ньому, а у Вас, точніше – в типових об'єктивних, природженихстосунках між двома вашимипсихіками!
“Замовник” відчуваєсвій вплив на “підзамовного”, природно, приписуючи (не знаючи соціоніки) якісь харизматичні якості собі. У разі неминучого з часом у таких стосунках конфлікту Замовник тримається зверхньо, спокійно ("що з нього візьмеш?"), та гірше за все, що в очах оточуючих він здається правим, а підзамовний – це якесь нестримане дурко, що не цінує такого доброго ставлення до себе.
Дата добавления: 2015-09-29; просмотров: 616;