Тиристорне керування асинхронним двигуном з короткозамкненим ротором
В типовій схемі розімкненого керування асинхронним двигуном (АД) з короткозамкненим ротором в якості силових елементів використовуються тиристори в комбінації з релейно-контактними апаратами у колі керування. Тиристори виконують роль силових комутаторів та дозволяють здійснити необхідний темп зміни напруги на статорі двигуна через регулювання кута вмикання тиристорів. При неперервній зміні кута вмикання тиристорів під час пуску можна обмежити струми та моменти двигуна.
Ефективне динамічне гальмування має місце в схемах із заспокою вальними контурами. Застосування одного шунтувального тиристора, який замикає коло струму між двома фазами, призводить до збільшення постійної складової струму, що створює достатній гальмівний момент в області високої кутової швидкості.
На рис.2.1 наведена типова схема тиристорного керування пуском та гальмуванням АД з короткозамкненим ротором.
При натисненні кнопки П вмикаються реле РП1 та РП2 і на керуючи електроди тиристорів VS1 – VS4 подаються імпульси, які зсунуті на відносно напруги живлення. До статора двигуна підводиться понижена напруга, а тому знижується пусковий струм та пусковий момент. Двигун починає розганятись. Розмикаючий контакт реле РП1 виключає реле РПН з витримкою часу, яка визначається опором R7 та ємністю С4. Розмикаючими контактами РПН шунтуються відповідні резистори в блоці керування БК тиристорами, і до статора підводиться повна напруга мережі.
При натисненні кнопки С втрачає живлення релейна схема керування, тиристори VS1 – VS4 вимикаються і напруга з статора двигуна знімається. Вмикається за рахунок енергії в ємності С5 на час гальмування реле РКГ, яке своїми контактами вмикає тиристори VS2 та VS5. Через фази А та В обмотки статора протікає постійний струм, який забезпечує динамічне гальмування.
В схемі передбачено кроковий режим. При натисненні кнопки К вимикаються реле РК1 та тиристори VS2,VS5, а вмикаються на короткий час за рахунок енергії в ємності С6
Рис.2.1. Схема тиристорного керування пуском та гальмуванням АД з короткозамкненим ротором
реле РК2 та тиристор VS3. В результаті цього ротор двигуна здійснює крок. Розмір кроку строго не фіксований і залежить від напруги мережі , моменту опору , моменту інерції приводу та від середнього значення випрямленого струму.
Перехід на кроковий режим можливий тільки після здійснення динамічного гальмування та зупинки, оскільки реле РК1 початково можна ввімкнути тільки після замикання розмикаючих контактів реле РП1 й РКГ.
Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 1103;