Типові вузли релейно-контактного керування пуском двигунів постійного струму

Розімкнені системи автоматичного керування електроприводами

Принципи автоматичного керування пуском електродвигунів в розімкнених релейно-контактних системах

Керування електроприводами полягає у здійсненні пуску, регулювання швидкості, гальмування, реверсування, а також у підтриманні режимів роботи приводу згідно з вимогами технологічного процесу.

Автоматизація пускового процесу значно полегшує керування електродвигунами, усуває можливі помилки при пуску та веде до збільшення продуктивності механізмів.

Розрізняють такі принципи автоматичного керування при пуску:

- керування в функції швидкості (ЕРС);

- керування в функції струму;

- керування в функції часу.

 

Типові вузли релейно-контактного керування пуском двигунів постійного струму

1.2.1. Керування в функції швидкості (ЕРС)

Керування в функції швидкості потрібує контролю швидкості з наступною дією на відповідний апарат. Швидкість двигуна часто фіксується непрямим методом та вимірюванням параметрів, які однозначно зв`язані зі швидкістю. Для двигуна постійного струму (ДПС) це ЕРС, яка пропорційна швидкості.

На рис. 1.1 наведений вузол схеми автоматичного пуску ДПС з незалежним збудженням в функції ЕРС. При такому приєднанні контакторів прискорення КП1, КП2 та КП3 вдається вирівняти напруги втягування для всіх трьох котушок. Контактори повинні спрацьовувати при заданих швидкостях , та .

 

Рис.1.1. Типовий вузол схеми автоматичного керування пуском ДПС в функції ЕРС

 

Напруги втягування дорівнюють

,

,

.

Через належний вибір точок приєднання контакторів КП2 та КП3 напруги втягування мало відрізняються одна від одної, тому котушки контакторів можуть бути вибрані на однакову напругу втягування.

Схема працює наступним чином. При натисненні кнопки SB1 спрацьовує лінійний контактор КЛ, який переходить на саможивлення та підключає якір двигуна М до мережі через пусковий резистор. Після кидка струму двигун починає розганятись і його швидкість та ЕРС зростає. Коли напруга на затискачах двигуна досягне значення напруги втягування контактора КП1, останній спрацює та зашунтує першу ступінь пускового резистора R1. Після кидка струму двигун продовжує розганятись. Коли напруга на затискачах двигуна досягне значення напруги втягування контактора КП2, останній спрацює та зашунтує другу ступінь пускового резистора R2. Далі процес розгону протікає аналогічно.

Подібні схеми зустрічаються в електроприводах малої потужності, головним чином в металорізальних верстатах.

 








Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 1137;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.