Глава V
ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ З ГЕОДЕЗІЇ для студентів І - го курсу базового напрямку 6.0709 “Геодезія, картографія та землевпорядкування”
Затверджено
на засіданні кафедри «Геодезії, землевпорядкування
та кадастру». Прот. №2 від 11.11.2003 р.
Вступ
Геодезична практика студентів є невід’ємною складовою частиною навчального процесу студентів базового напрямку 6.0709 “Геодезія, картографія та землевпорядкування” і проводиться на оснащених відповідним чином полігонах.
Навчання топографії і геодезії починається з вивчення теорії предмета. В процесі практичних занять студенти знайомляться з приладами, виконують лабораторні роботи, перевірки, вимірювання, обчислювальні роботи результатів геодезичних вимірювань.
Завершальним етапом у вивченні топографії і геодезії є польова навчально геодезична практика, яка проводиться на спеціальних навчальних геодезичних полігонах. За період навчальної практики студенти розширюють і закріплюють теоретичні знання, навчаються самостійно виконувати топографічні і геодезичні роботи, доповнюють знання, які важко вивчити в стінах інституту, привчаються до розпорядку робочого дня в польових умовах, до трудової дисципліни.
У даній програмі розглядаються загальні питання організації, проведення і підведення підсумків геодезичної практики для студентів І – го курсу, які навчаються на базовому напрямку “Геодезія, картографія та землевпорядкування”. Тривалість практики згідно навчального плану становить 240 годин або 6 тижнів.
Практика проводиться на спеціальному геодезичному полігоні у таборі ЧДІЕіУ “Фортуна”. Скерування на геодезичну практику дає ректор ЧДІЕіУ своїм наказом.
Загальну організацію геодезичної практики та контроль за її проведенням здійснює декан факультету менеджменту та завідувач кафедри “Геодезії, землевпорядкування та кадастру”.
До керівництва практикою студентів в академічних групах залучаються досвідчені викладачі кафедри “Геодезії, землевпорядкування та кадастру”, що затверджуються наказом ректора, які брали безпосередню участь в навчальному процесі, згідно якого проводиться практика.
Керівник практики забезпечує проведення всіх організаційних заходів перед від’їздом студентів на практику: медичний висновок на студента про допущення його до польових робіт в даному регіоні, надання студентам – практикантам необхідних документів (скерування, програму, календарний план, індивідуальне завдання, методичні рекомендації, тощо), перелік яких встановлює кафедра.
Керівник практики зобов’язаний до початку практики провести інструктаж з техніки безпеки та охорони праці під час проведення топографо – геодезичних робіт в період навчальної практики та контролює за їх дотриманням.
Керівник практики проводить формування польових бригад. Для проведення практики академічна група поділяється на бригади (4 – 6 студентів), в яких назначається бригадир і його заступники.
Керівник практики проводить навчально – методичну, наукову та виховну роботи зі студентами, відповідає за виконання програми практики та рівень засвоєння студентами практичних і теоретичних знань.
По закінченні практики керівник у складі комісії приймає заліки з практики і подає завідувачу кафедрою письмовий звіт про проведення практики із зауваженнями і пропозиціями щодо поліпшення практики студентів.
Звіти з практики аналізуються спеціальною комісією, яка призначається завідувачем кафедри, і затверджується на засіданні кафедри “Геодезії, землевпорядкування та кадастру”.
В обов’язки бригадира студентської бригади входить:
- керувати бригадою під час виконання нею програми практики;
· служити прикладом в роботі, дисципліні та навчанні для всіх членів бригади;
- своєчасно отримувати від керівника практики завдання і розподіляти роботу між членами бригади для його виконання, забезпечуючи участь кожного члена бригади в однаковій мірі у всіх видах робіт;
- здійснювати контроль за дисципліною студентів;
- слідкувати за дотриманням правил техніки безпеки, охорони праці та пожежною безпекою членами бригади;
- доповідати начальнику практики (керівнику групи) про студентів, що захворіли та про нещасні випадки з членами своєї бригади;
- виконувати доручення з організаційних, побутових та господарських питань, приймати участь в культмасових та спортивно – масових заходах;
- отримувати всі необхідні для роботи бригади геодезичні прилади, навчальні посібники (таблиці, інструкції, умовні знаки тощо) та матеріали;
- проводити своєчасну (у відповідності з графіком) здачу геодезичних інструментів, приладів та всіх навчальних посібників;
- вести контроль і щоденний облік виходу на роботу кожного студента – члена своєї бригади та вказувати причину неявки або запізнення.
Бригадир щоденно веде щоденник практики, куди записує дату, графік виходу на роботу членів бригади, всі види польових та камеральних робіт, які бригада виконувала протягом робочого дня, короткий опис цих робіт, вихідні дані, одержані від керівника практики для бригади (координати та висоти точок, дирекційні кути та ухили ліній, радіуси заокруглень і т.п.).
Щоденник, кожного дня, підписує бригадир та керівник практики.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 774;