Облік витрат за статтями калькуляції в туризмі
На підприємствах туристичної індустрії рекомендується застосовувати наступний перелік статей калькуляції:
І. Прямі витрати:
1. Витрати на оплату праці обслуговуючого персоналу.
2. Відрахування на соціальні заходи від заробітної плати обслуговуючого персоналу.
3. Витрати на страхування.
4. Вартість візового обслуговування туристів.
5. Витрати на транспортування туристів.
6. Вартість проживання туристів.
7. Вартість харчування туристів.
8. Вартість екскурсійного обслуговування туристів.
9. Трансфери.
10. Амортизація основних засобів виробничого призначення.
II. Загальновиробничі витрати
Калькуляційна стаття «Оплата праці основного (виробничого) персоналу», безпосередньо обслуговуючого туристів (менеджери, гіди-перекладачі, супроводжуючі груп та ін.) включає:
1) витрати з нарахованої основної та додаткової заробітної плати обслуговуючому персоналу;
2) інші заохочувальні і компенсаційні виплати, що включаються у фонд заробітної плати (винагороди і премії, які мають одноразовий характер, компенсаційні і інші грошові та матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства тощо). Не включаються до витрат на виробництво туристичних послуг: оплата путівок на санаторно-курортне лікування та оздоровлення за рахунок коштів фонду державного соціального страхування; суми вихідної допомоги при припиненні трудової угоди та інші.
До статті «Страхування» відносяться витрати з медичного страхування туристів. Величина цих витрат залежить від тарифу. Розмір же тарифів залежить від терміну поїздки, кількості чоловік у групі, віку туристів та інших факторів. При укладанні договору страхова сума вибирається з урахуванням вимог консульських служб ряду держав (при виїзному туризмі за кордон).
Якщо страхування не є обов'язковим і оплачується туристом за його бажанням, то у вартість туру воно не входить і оформлюється як додаткова послуга. Операції по страхуванню звільнені від уплати ПДВ.
Стаття «Витрати на оформлення віз туристів» включає вартість віз, яка визначається виходячи із вартості віз на одну особу і кількості чоловік у групі. Оформлення туристських віз здійснюється за допомогою запрошення від зарубіжної фірми. Видається віза консульством після розгляду, загальна для усієї групи або призначена для окремих туристів.
Значну долю вартості турпродукту займають транспортні витрати.
До статті калькуляції «Транспортні витрати» включається вартість: проїзду до держави перебування (залізнична дорога, авіапереліт, автобус, теплохід і т.п.), перевезення туристів від місця зборів до аеропорту вильоту, від аеропорту приліту до місця проживання, транспортні витрати на екскурсійне обслуговування при автобусних екскурсіях і т.д.
Витрати на транспортування туристів визначаються виходячи із вартості білету на одну особу і чисельності групи.
Калькуляційна стаття «Витрати на проживання» визначається виходячи із ціни номера.
Стаття «Витрати на харчування» визначається в залежності від виду туризму. При виїзному туризмі вартість харчування залежить від умов туру: сніданок, полупансіон, повний пансіон.
До статті калькуляції «Витрати на екскурсійне обслуговування» включаються тільки ті витрати, що входять в обов'язкову програму туру. Вартість екскурсій залежить від ціни вхідних білетів в музеї, парки, вартості послуг екскурсовода, гіда, супроводжуючого. В калькуляцію включають або вартість групового білету, або результат множення вартості однієї екскурсії на кількість туристів.
Вартість послуг гіда-перекладача виділяється в самостійну калькуляційну статтю, або включається в загальногосподарські витрати турфірми.
Бухгалтерський облік витрат суб’єкта туристичної діяльності, що виникають в ході його основної діяльності, здійснюється на рахунках, представлених у таблиці 4.13.
Основні бухгалтерські проведення з обліку витрат суб’єкта туристичної діяльності без застосування рахунків класу 8 наведено в таблиці 4.14.
Таблиця 4.13.
Дата добавления: 2015-11-10; просмотров: 1108;