Аналітичний облік вилученого капіталу необхідно вести за видами акцій.
Неоплачений капітал— це сума заборгованості засновників (учасників) за внесками у статутний капітал.
Відображення операцій звиникнення і погашення заборгованості за внесками у статутний капітал відбувається на підставі первинних документів:
— статуту;
— довідок бухгалтерії;
— прибуткових і видаткових касових ордерів;
— накладних і т.д.
Для узагальнення інформації про зміни в складі неоплаченого капіталу підприємства, обліку розрахунків з учасниками за внесками у статутний капітал призначено рахунок 46 «Неоплачений капітал».
За дебетом рахунку показуються суми статутного капіталу, які заявлені і зареєстровані, але не внесені засновниками, а за кредитом— погашення заборгованості за внесками у статутний капітал.
Подальші внески засновників (учасників) зменшують сальдо рахунку 46. Згідно з Інструкцією про застосування плану рахунків аналітичний облік неоплаченого капіталу необхідно вести за видами капіталу. Але з метою отримання інформації, необхідної для проведення аналізу та прийняття управлінських рішень аналітичний облік доцільно організувати за видами внесків, за кожним засновником, учасником, акціонером.
Організація відображення інформації про власний капітал у фінансовій звітності.Інформація про види власного капіталу, що узагальнена в облікових регістрах, використовується при складанні фінансової звітності. Як вже було відмічено, дані про власний капітал знаходять відображення у Балансі (форма № 1) та Звіті про власний капітал (форма № 4).
В Балансі відображення власного капіталу підприємства передбачено у першому розділі пасиву. Його розмір на звітну дату визначається шляхом додавання сум статутного, додаткового, резервного капіталу і нерозподіленого прибутку та вирахування суми неоплаченого, вилученого капіталу та суми непокритих збитків.
На основі інформації регістрів синтетичного та аналітичного обліку формується Звіт про власний капітал (форма № 4), який містить дані про залишки сум власного капіталу за видами на початок і на кінець звітного періоду, а також дані про зміни у складі власного капіталу, що відбулися на протязі звітного періоду.
Дата добавления: 2015-09-29; просмотров: 1054;