Лінійно-функціональна структура управління.
На відміну від лінійно-штабної в лінійно-функціональній структурі, найпоширенішій структурі ієрархічного типу, яка й дотепер широко використовується в усьому світі, функціональні підрозділи можуть самі віддавати розпорядження нижчестоящим ланкам, але з обмеженого кола питань, які обумовлені їх функціональною спеціалізацією (рис. 4.12).
Рис.4.12. Лінійно – функціональна структура управління
Переваги лінійно-функціональної структури:
1) лінійно – функціональна структура дозволяє організувати управління виробничими процесами за лінійною схемою ( керівник вищого рівня – керівник нижчого рівня – виконавець ),
2) функціональні підрозділи надають методичну допомогу, готують інформацію, виконують різні управлінські завдання для відповідних лінійних керівників.
Маючи такі переваги, ця структура має і ряд недоліків:
1) синтез лінійного та функціонального управління може затягувати строки підготовки управлінських рішень;
2) призводить до інформаційного перевантаження керівників вищих рівнів управління;
3) не завжди забезпечує скоординованість в роботі функціональних підрозділів.
Подальший розвиток лінійно – функціональної структури призвів до виникнення дивізіональної організаційної структури.
Організаційна структура більшості українських промислових підприємств (акціонерних товариств) побудована за традиційною лінійно-функціональною схемою з домінуванням централізованих вертикальних взаємодій. На великих підприємствах існують нерозвинені структури дивізіонального типу. Подібні структури працюють ефективно за умови виконання постійно повторюваних завдань, посилення ж невизначеності і нестабільності вимагає тісної взаємодії різних підрозділів підприємства на горизонтальному рівні.
Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 1158;