Які може розрізнити око в спектрі

Дані про спектральну чутливість кожного з трьох приймачів сітківки можна одержати за допомогою колориметричних експериментів за рахунок складання кольорів. Суттєву роль зіграли досліди, проведені паралельно з нормальними спостереженнями (трихроматами) і особами, у яких не працюють один із приймачів кольору (дихромату). Особи, у яких не працюють приймачі середньої частини видимого спектра, називаються дейтеранопами (зеленосліпими), а нездатні сприймати довгохвильову частину спектра – протанопами (червоносліпими). Досить рідко зустрічаються люди, що не сприймають короткохвильову частину спектра – трипанопи.

Перші люди з протанопом провів вже Максвелл. З дихроматами працювали Ф. Пітт (1935 р.), Л. Томсон і В. Райт (1953 р.) та інші вчені. Найбільш точні дані отримані Н.Д. Нюбергом і Е.Н. Юстовою.

Основу фізіологічної системи виміру кольору складає , , при умові, що рівності координат дають білий рівноенергетичний колір , тобто колір з для усієї видимої області, де , тобто це спектральна щільність потоку.

Координати кольору обчислюються за формулами

 

(2.11)

.

 

де – чутливість довгохвильової області,

– чутливість середньохвильової області,

– чутливість короткохвильового області.

 

Інтеграли беруться в межах усієї видимої області спектра.

Яскравості одиничних кольорів характеризуються їх яркісними коефіцієнтами . Однак абсолютні значення цих коефіцієнтів не визначаються. Відомо тільки їх співвідношення один до одного:

 

. (2.12)

 

Однак у практиці фізіологічна система колориметрических вимірювань майже не застосовується.

 








Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 795;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.