Значення теплоенергетичних процесів у народному господарстві.
Роль енергетики у народному господарстві
1. В створенні матеріально-технічної бази будь якої держави енергетика і енергетична незалежність посідає одне із провідних місць. Енергетика – це галузь промисловості, яка займається перетворенням різних видів енергії і використанням їх в різних формах (механічної, електричної, теплової) в багатьох галузях народного господарства України. Наша країна володіє потужною енергетичною базою, яка постачає енергією народне господарство.
Збільшення промислового і сільськогосподарського виробництва, велике житлове будівництво в містах і в сільській місцевості пов’язані з безперервним споживанням електричної і теплової енергії.
Під час індустріалізації в колишньому СРСР перевага віддавалась великим централізованим постачальникам теплової енергії, таким як: ТЕЦ, великі районні котельні, та ін. В наш час ведеться боротьба із перевитратою палива внаслідок її дорожнечі. Тому зараз, поступово житловий сектор і промислові підприємства намагаються перевести на невеликі об’єктові постачальники теплової енергії: модульні котельні, дахові котельні та ін.
Тому метою подальшого розвитку енергетичного обладнання є перехід на більш економічні (менша витрата палива), менш енергомісткі (невелика витрата електроенергії), більш легкі в керуванні і експлуатаційно надійніші.
2.Теплоенергетичні процеси, це процеси зміни стану параметрів робочого тіла. Основними процесами які використовуються в народному господарстві є: спалювання палива, нагрівання води, виробництво пари, нагрівання повітря.
Наука, яка вивчає теплоенергетичні процеси має назву термодинаміка.
Термодинаміка – це наука про закономірності перетворення енергії із одних форм в інші в різноманітних фізичних, хімічних і інших процесах. Термодинаміка є одним із найважливіших розділів сучасної теоретичної фізики. Ця наука базується на трьох основних законах, які встановлені дослідним шляхом.
Технічна термодинаміка – це прикладна частина термодинаміки, яка вивчає закономірності перетворення енергії в конкретних процесах, використовуємих в техніці. Ця наука виникла на початку ХІХ сторіччя, коли виникла необхідність створити теоретичні основи роботи теплових двигунів. Сучасна термодинаміка вивчає два основних закони термодинаміки і їх слідства, які дозволяють теоретично проаналізувати процеси, які протікають в реальних теплових машинах, і встановити критерії для оцінювання їх бездоганності.
Технічна термодинаміка і теорія теплообміну є необхідним теоретичним фундаментом сучасної теплоенергетики і теплотехніки.
Дата добавления: 2015-07-10; просмотров: 1854;