Пошук та сортування даних в БД

 

Для пошуку записів у вікні форми слід клацнути на кнопці Критерии. Виконання цієї команди приведе до появи діалогового вікна форми даних без запису. Далі в потрібних полях слід ввести умови пошуку і натиснути кнопку Далее. Excel виведе перший запис, що задовольняє умові пошуку. Для виведення наступного такого запису слід знову натиснути кнопку Далее. Якщо записів більше немає, то користувач почує звуковий сигнал. Якщо ж користувач вирішив повернутися до попередніх записів, то слід натиснути кнопку Назад. Для виходу з режиму пошуку досить просто вийти з вікна форми, тобто закрити це вікно.

В умовах пошуку для числових полів та полів типу Дата можна використовувати оператори порівняння (=, <, >, <>, <=, >=). Причому, перший з наведених операторів використовувати не обов’язково, досить просто ввести шукане значення. В умовах для текстових полів можна використовувати символи підстановки * та ?. Наявність на певному місці символу * свідчить про те, що на даному місці і за ним далі можуть бути будь-які символи. Символ ? використовується для завдання будь-якого символу тільки в тій позиції, на якій знаходиться символ ?. Наприклад, якщо необхідно знайти всі дані про співробітників, у яких прізвище починається з букви К, то умова для пошуку у полі Прізвище буде мати вигляд К*. Якщо ж треба відібрати співробітників, у яких прізвище починається з букви К, а четвертою літерою неодмінно повинна бути літера а, то умова буде мати вигляд К??а*. Зауважимо також, що у випадку, коли вказані тільки перші символи текстового поля відбираються всі значення, які з цих символів розпочинаються (тобто символ * використовувати не обов’язково).

За допомогою команд Данные ÞСортировка можна впорядкувати рядки таблиці (записи бази даних) відповідно до вмісту певних стовпчиків. Активація вказаних ко­манд призводить до появи діалогового вікна, у якому можна зазначити, по якому полю проводити сортування в першу чергу, по якому — в другу, по якому — потім (див. рис. 8.9).

По кожному з заданих полів уточнюється порядок сорту­вання (за зростанням або за спаданням значень). Кнопка Параметры... дає можливість при необхідності створити і застосувати користу­вацький порядок сортування (відмінний від звичайного числового, часового або лексикогра­фічного), а також перейти до сортування по стовпчиках, а не по рядках. Зауважимо, що в разі необхідності сортування тільки деякої частини списку необхідно попередньо виділити потрібні рядки (або стовпчики), а вже потім в підменю Данные вибрати команду Сортировка. Якщо ж на момент активації вказаних команд була виділена тільки одна комірка, то сортується вся таблиця.








Дата добавления: 2015-08-08; просмотров: 755;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.